Figurki HFT

Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:06
Lokalizacja: Bytom

Figurki HFT

Postprzez Oko » 31 sty 2018, o 22:23

Wreszcie zdecydowałem się na ostateczne rozwiązanie. :idea: :-D W końcu zacząłem coś dłubać przy nowych figurkach. Naszło mnie takie artystyczne natchnienie i trochę porzeźbiłem. Rąk od tej "artystycznej roboty" już nieczuję, ale oceńcie sami jak mi to wyszło. ;)


https://photos.app.goo.gl/ckL8tcsw7fB8A8nd2


Ciekawy jestem czy ktoś rozpozna co przedstawiają figurki. ;)
Nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się przyzwoicie.
Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Figurki HFT

Postprzez Erni » 31 sty 2018, o 22:29

Piękne rękodzieło artystyczne Zdzisiu :-D
Całość ręcznie pilniczkowałeś :?:
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:06
Lokalizacja: Bytom

Re: Figurki HFT

Postprzez Oko » 31 sty 2018, o 22:43

Sylwek, kątówka i wiertarka. Większość podstawek jest zrobiona z dwójki nierdzewki, a sylwetki, to tylko trójka i nierdzewka. Na francowatą kontówkę, to już patrzeć nie mogę. Jest przy tym sporo dłubaniny, zatem wszystkie elementy powinno się wyciąć laserem i wtedy pozostaje już tylko bardzo przyjemny montaż. No może jeszcze dwa spawy i cztery gięcia. ;) :-D
Nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się przyzwoicie.
Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Figurki HFT

Postprzez Zagorek » 1 lut 2018, o 09:57

Nie dość, że ciekawe to jeszcze ładne. Fajny zwierzyniec. Mam nadzieję, że na którymś z pikników będzie okazja zgasić świeczkę i upolować surykatkę, motyla i dudka (tak mi się wydaje). Świetna robota.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1132
Dołączył(a): 1 cze 2017, o 14:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Figurki HFT

Postprzez Bensa » 1 lut 2018, o 10:00

Naprawdę piękne i widać, że serca, to sporo w robotę zostało włożone.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Figurki HFT

Postprzez Erni » 1 lut 2018, o 11:22

Szacun Zdzisiu za anielską cierpliwość i za piękne rękodzieła.
Do tego jeszcze widać, że polerka była w obrotach. Aż żal strzelać do tego zwierzyńca.

Zagorek napisał(a):...Mam nadzieję, że na którymś z pikników będzie okazja zgasić świeczkę i upolować surykatkę, motyla i dudka (tak mi się wydaje). Świetna robota.

Ty to byś tylko szczelał, gasił, składał.... :evil: :P
Może czasem po prostu byś odpuścił i zwyczajnie popodziwiał tą piękną robotę :?: ;)
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Figurki HFT

Postprzez Rakollo » 1 lut 2018, o 15:52

Piękne figurki, piękne :-D Widać, że się napracowałeś ale efekt - mistrzostwo. Pewnie i ja się do takiej pracy na wiosnę wezmę i wtedy dopytam co i jak. Zawsze warto uczyć sie od mistrzów :D :D

Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:06
Lokalizacja: Bytom

Re: Figurki HFT

Postprzez Oko » 1 lut 2018, o 16:00

Figurki satynowane, by w słońcu nie raziły w oczy. Z tyłu od lewej; kormoran, luna, motyl, papuga, kuropatwa, polaris, tukan, pierwszy plan: tukan, papuga, koliber, ogarek gronostaj, gołąb, papuga i dudek. Chcę wyrzeźbić do 25 szt. by można było zorganizować takie małe HFT. :-D
Nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się przyzwoicie.
Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności.

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Figurki HFT

Postprzez tompas » 1 lut 2018, o 17:04

Co do wyglądu i urody tych figurek koledzy powiedzieli już wszystko.Ale mnie zawsze zastanawia co motywuje Artystę do wykonania takiego dzieła, można zrobić jedną no dwie ale całą serię i to tak prostymi narzędziami .Ile czasu i zapału na to trzeba poświęcić . Chylę czoło przed Artystą ,a sam raczej postawiłbym u siebie na półce w domy niż strzelałbym do nich w lesie.Wycięte laserem tak by się nie prezentowały.Jeszcze raz ogromny szacun.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Figurki HFT

Postprzez Erni » 1 lut 2018, o 18:03

Lubię oglądać programy przyrodnicze i większość z tych zwierzaków znam, ale Polaris.....
Jako żem człek z motoryzacją związany przez ponad połowę swojego życia, to dla mnie Panie Zdzisławie Polaris to taki autobus :D
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1132
Dołączył(a): 1 cze 2017, o 14:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Figurki HFT

Postprzez Bensa » 1 lut 2018, o 19:10

Jak mniemam chodzi o gwiazdę Polarną, Erni. :D
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.

Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:06
Lokalizacja: Bytom

Re: Figurki HFT

Postprzez Oko » 1 lut 2018, o 19:15

Sylwuś popatrz w ładną pogodną noc w kierunku północnym. Znajdź Wielki wóz, a nad nim zobaczysz Mały wóz, a koniec jego dyszla, to właśnie gwiazda polarna - polaris. ;)
Strzelało się na zawodach do słoneczka, do takiej bardzo prostej do wykonania figurki i mało efektownej. Postanowiłem więc, że ja sobie zafunduję; lunę - księżyc, polaris - gwiazda pólnocna i solaris nasze słoneczko kochane ( jest już, ale jeszcze bez dziury, przepraszam bez Hz-ki). :D

Ps.
Jeśi chodzi o nazwę autobusu, to pewnie chodziło Ci o Solaris. ;)
Nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się przyzwoicie.
Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Figurki HFT

Postprzez Erni » 2 lut 2018, o 10:03

A jednak jesteście czujni :-D Brawo.
Polaris to marka autobusów i taka woda z Biedronki :-D ;)
Wiem Zdzisiu, że Polaris to gwiazda :-D
Kiedyś trochę interesowałem się astronomią, ale to były czasy, kiedy byłem jeszcze piękny i młody. Teraz coraz bardziej zaczyna mi doskwierać skleroza, więc sporo zapomniałem, ale za to wiem, jak wygląda Luna i gdzie jej szukać na niebie :D
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Posty: 383
Dołączył(a): 17 sty 2015, o 11:32

Re: Figurki HFT

Postprzez rycho941 » 3 lut 2018, o 19:13

Erni napisał(a):A jednak jesteście czujni :-D Brawo.
Polaris to marka autobusów i taka woda z Biedronki :-D ;)
Wiem Zdzisiu, że Polaris to gwiazda :-D
Kiedyś trochę interesowałem się astronomią, ale to były czasy, kiedy byłem jeszcze piękny i młody. Teraz coraz bardziej zaczyna mi doskwierać skleroza, więc sporo zapomniałem, ale za to wiem, jak wygląda Luna i gdzie jej szukać na niebie :D
Coś ci się pomerdało -autobusy to chyba solaris-no i jeszcze opony -Barum polaris-zimówki-a co do piękny i młody :twisted: :P :D dodaj jeszcze że nie zcałowany- :/ no cóż -to prawie każdy z nas już tak ma :cry:----aaaaa :oops: zapomniałem o sklerozie :D

Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:06
Lokalizacja: Bytom

Re: Figurki HFT

Postprzez Oko » 27 mar 2018, o 19:03

Panowie z koziego grodu, postanowiłem, że taką figurkę sobie wyrzeźbię, to i wyrzeźbiłem. :D Dorobię jeszcze cztery podstawki i mam komplet na 30 stanowisk ( 32 sylwetki już mam wyrzeźbione). Jak skończę to Wam cały komplet zaprezentuję. ;)

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... NsV0xMeHBR
Ostatnio edytowano 27 mar 2018, o 23:07 przez Oko, łącznie edytowano 2 razy
Nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się przyzwoicie.
Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności.

Następna strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Warsztat pneumatyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość