Co na początek przygody cp

Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 21 sty 2018, o 14:59

Co na początek przygody cp

Postprzez rojo502 » 21 sty 2018, o 23:03

Witam jak w temacie co wybrać na początek przygody ze strzelaniem cp. Jako takie mam pojęcie z czego chce strzelać, na starcie na pewno rewolwer raczej w pełnej ramie cal 44 lufa 8" . Podoba mi się Remington texas 44 i jest jednym z tańszych co o tym sądzicie lepiej kupić nową produkcje czy szukać coś z lat 70 tych ,czy w ramie stalowej czy mosiężnej no właśnie pytań jest wiele . Może ktoś z kolegów miałby ochotę się trochę rozbroić mile widziane wszelkie sugestie

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Co na początek przygody cp

Postprzez pawlaczyskis » 22 sty 2018, o 12:27

Przede wszystkim OBEJRZEĆ! Staraj się nie kupować na odległość, bo niestety sporo jest półproduktów. Na początek myślę, że Remik w .44 :) Czy mosiądz czy stal to moim zdaniem kwestia gustu. Ludzie piszą, że nie ma różnicy w trwałości materiału. No ale nie jest to moje doświadczenie tylko zasłyszane... A tak w ogóle to warto pojechać gdzieś i podymić :) Może jednak .32 albo Colt? :D
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Co na początek przygody cp

Postprzez Rakollo » 22 sty 2018, o 17:51

Jest tu na Forum kilku dymiących ze swoich zabawek to na pewno doradzą od czego zacząć. A potem to tylko dymić i dymić :-D

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 18:16
Lokalizacja: Osmolice Pierwsze

Re: Co na początek przygody cp

Postprzez Andy » 22 sty 2018, o 19:32

najlepiej zacznij od remika 44 z 8 calową lufą, rama zamknięta więc trochę kłopotu mniej w mosiądzu nie bierz z biegiem czasu bez pasty polerskiej nie doczyścisz. Ja swojego kupiłem w militariach firmy UBERTI i prosto z pudełka poszedł w dym wystrzelałem ze 4 tys kulek i remik ma się wyśmienicie natomiast w inox-ie ŁATWIEJ się go czyści
jak coś to wal na forum albo pw jak tylko będę umiał to ci pomogę :-D

Posty: 7
Dołączył(a): 11 sty 2018, o 16:23

Re: Co na początek przygody cp

Postprzez Crus36 » 22 sty 2018, o 21:42

Polecam pistolet potem karabin a na później rewolwer

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: Co na początek przygody cp

Postprzez Łeza » 23 sty 2018, o 08:42

Jeżeli chcesz to mam Remington Target Pietta 44. Z całym zestawem. Stan idealny. Na miejscu więc możesz śmiało obmacać przed zakupem. Na początek zestaw idealny. Sam od tego zaczynałem. Jakbyś był zainteresowany wal na PW.

Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 21 sty 2018, o 14:59

Re: Co na początek przygody cp

Postprzez rojo502 » 23 sty 2018, o 16:15

Niestety nie mam jeszcze uprawnień do pisania wiadomości pw ale oferty mile widziane na email ramzes2444@wp.pl najlepiej ze zdjęciem no i oczywiście z ceną :-D o psikus już mogę :-D :-D :P

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 09:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Co na początek przygody cp

Postprzez kropek » 15 mar 2018, o 00:57

Ale pytanie!

Coś jak: co na początek przygody z życiem? :roll:

Co ty chcesz z tym robić, mieć i podziwiać, mieć i strzelać, podziwiać i mieć, strzelać i nie podziwiać, mieć i mieć, et cetera.

Ogólnie, rewolwer na początek jest do wielkiej bani. Szczególnie zaś, do mienia, jest najlepszy, bo się obraca w nim coś i prawie on jest taki pistolet, taki dzisiejszy - "automatyczny". Do strzelania jest w ogóle zły. Najgorszy ze wszystkiego odprzodowego. A i tak każdy najpierw kupi rewolwer, ja też tak zrobiłem :-D.

Przygoda z czarnoprochowstwem to nie pęd do szybkiego zaspokojenia. A jeśli już to rewolwer, wbrew pozorom, takiego zaspokojenia nie dostarcza. To nie jest namiastka broni automatycznej. To się ładuje piętnaście razy dłużej niż się strzela (o ile ładuje się uważnie - a weź i spróbuj przepełnić komorę i scinać wystającą kulę nożem!). O wiele bardziej satysfakcjonujące jest szybkie ładowanie i strzelanie z karabinu niż z tego chrzanionego bębenkowca. Pistolet "rewolwujący" został skonstruowany po to by w potrzebie wystrzelić wielokrotnie. Na strzelnicy, męczy, ale się fajnie w kaburze prezentuje!

Z czarnoprochowca, zauważyłem, im wolniej tym lepiej. Tym lepsze strzelanie, tym lepsze wspomnienie. Nie ma jak rytm w strzelectwie. Ładowanie i strzelanie z rewolweru rytm burzy i mąci. To trudne, a i jakieś satysfakcjonujęce nie jest.

Zacznij od karabinu albo pistoletu - to jest o wiele lepsze strzelanie niż rewolwer. Rewolwer oczywiście też kup. Bez rewolweru nie idzie żyć! Mój pięknie wygląda na biurku. Ostatnio w Borowicy znowu przeleżał w kuferku.
Aha, był ktoś w Borowicy w ostanią niedzielę?

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości