Łuk BOWTECH RPM 360

Wszystko o sprzęcie łuczniczym!
Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 395
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 15:10

Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Jorguś » 19 paź 2017, o 13:59

Od dłuższego czasu chodził mi po głowie pomysł powrotu do łucznictwa bloczkowego. Planowałem zakup następnej Oneidy, lecz tym razem topowego modelu Kestrel. Niestety zmienił się właściciel firmy Oneida w USA i zerwał dotychczasową umowę na przedstawicielstwo i serwis który mieścił się w Lublinie i obsługiwał połowę Europy. Można indywidualnie ściągać potrzebne części ze stanów ale to trwa tygodniami i jest kosztowne.
Wybrałem więc firmę BOWTECH, której serwis działa w Lublinie i części są dostępne od ręki. Dzięki uprzejmości Łukasza, właściciela sklepu miałem możliwość potestować przez kilka dni topowy model Bowtecha z 2014 , RPM 360. Kolega z serwisu pomógł mi dobrać odpowiednie komponenty do tego łuku, celownik, strzały i podstawkę pod nie oraz spust nadgarstkowy i kilka innych drobiazgów potrzebnych do strzelania. Z dnia na dzień łuk podobał mi się coraz bardziej i w końcu dwa dni temu zdecydowałem że ten łuk już u mnie zostanie. Obecnie jest jednym z najszybszych luków produkowanych seryjnie, a w zasadzie był produkowany. To typowy łuk myśliwski a nie tarczowy, jego kompaktowe rozmiary zapewniają komfortowe przemieszczanie się w lesie, ale jest za to trudniejszy do opanowania niż typowy łuk tarczowy. Ja raczej nie planuję polowania z łukiem, ale być może wezmę udział zawodach łuczniczych typu Field lub 3D, a wtedy przydadzą się jego myśliwskie walory. To zawody bardzo podobne do HFT, także należy samemu określić odległość do celu. W 3D strzela się do zwierzaków w naturalnej wielkości odlanych ze spienionego tworzywa. Należy trafić w odpowiednie miejsce zaznaczone na ciele zwierzaka. W zawodach Field strzela się także w terenie do tarcz papierowych z wizerunkami różnych zwierząt. W 2015 roku byłem na MP 3D ale tylko jako obserwator, może kiedyś wystartuję jako zawodnik.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę danych technicznych;

Siła naciągu 60 funtów, rozstaw bloczków 31 cali, długość naciągu 29 cali, wysokość cięciwy 6 cali, celownik Micro Bowsight IQ pięciopinowy, podstawka Quad HDX, strzały Easton Powerflight 400, stabilizator Maximal, spust nadgarstkowy T.R.U. Ball - BEAST II
Ostatnio edytowano 21 paź 2017, o 11:28 przez Jorguś, łącznie edytowano 1 raz
SKŁADAK, system Steyr LG 110 FT, lufa Anschutz, osada FWB-800, stopka MEC free position, spust MEC trigger II, grip, palmrest, baka- RINK, optyka - Viper PST II 3-15x44 FFP EBR 2C. FWB P44

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Erni » 19 paź 2017, o 15:25

Ożesz....
Piękna ta bestyjka :-D
No to czekamy na relację z zawodów z Twoim udziałem, jako zawodnika.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Zagorek » 19 paź 2017, o 18:54

Jorguś napisał(a):
Siła naciągu 60 funtów, rozstaw bloczków 31 cali, długość naciągu 29 cali, wysokość cięciwy 6 cali, celownik Micro Bowsight IQ pięciopinowy, podstawka Quad HDX, strzały Easton Powerflight 400, stabilizator Maximal, spust nadgarstkowy T.R.U. Ball - BEAST II

To jakaś zaszyfrowana wiadomość :O Wygląda futurystycznie nie wiem gdzie w tej plątaninie jest łuk a jak się z tego strzela to już jak rozszyfrowanie Enigmy :roll:
Andrzej szacun, że potrafisz to obsługiwać. Jest piękny :!:
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez pawlaczyskis » 21 paź 2017, o 20:41

Kurde ja nadal jestem na etapie strzały z trzciny, łuczyska z leszczyny i cięciwy ze sznurka od snopowiązałki xD KOSMOS!
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 395
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 15:10

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Jorguś » 26 paź 2017, o 08:30

Wczoraj pierwsza precyzyjna regulacja celownika na dystansie 18 m i jej wyniki. Te białe kwadraty mają 4 x 4 cm

Obrazek
SKŁADAK, system Steyr LG 110 FT, lufa Anschutz, osada FWB-800, stopka MEC free position, spust MEC trigger II, grip, palmrest, baka- RINK, optyka - Viper PST II 3-15x44 FFP EBR 2C. FWB P44

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1132
Dołączył(a): 1 cze 2017, o 14:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Bensa » 26 paź 2017, o 09:24

Czyli dla Ciebie czy łuk, czy wiatrówka, to precyzja porównywalna.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Erni » 26 paź 2017, o 11:31

:O
Szacum Andrzeju, WIELKI SZACUN.
Ja bym pewnie z takiej odległości nawet w ten "strzałochwyt" nie trafił :D
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Rakollo » 26 paź 2017, o 14:03

O żesz..... jaki wypas. Wiem z mikrodoświadczenia, że strzelanie z łuku łatwe nie jest (dawno temu cos tam próbowałem strzelac) A w twoim Andrzeju wykonaniu to Mistrzostwo. A sprzęt zacny, bardzo :D

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 395
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 15:10

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Jorguś » 26 paź 2017, o 14:41

Nie wychwalacie tak bo wpadnę w samozachwyt, 18 m to podstawowy dystans dla bloczka, dycha czyli tak zwany X ma średnicę dwu centymetrów. Schody zaczynają się na 50, 70, i 90 m (mówię o łukach tarczowych). To jest jednak łuk myśliwski i jego skuteczność to 30 m, a konkretnie nie powinno się strzelać do zwierzyny na większych dystansach, ja będę próbował i tych dalszych ale do tarczy.
SKŁADAK, system Steyr LG 110 FT, lufa Anschutz, osada FWB-800, stopka MEC free position, spust MEC trigger II, grip, palmrest, baka- RINK, optyka - Viper PST II 3-15x44 FFP EBR 2C. FWB P44

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Zagorek » 26 paź 2017, o 14:58

Dystans adekwatny do sprzętu. Z pistoletu też nie strzela się na 50 m a na 10 i nie znaczy to, że jest łatwiej. Sprzęt bardzo mocno rozbudowany i samo opanowanie oprzyrządowania, ustawień itp. nie jest łatwe a strzelanie pewnie jeszcze mniej. Ja jak wziąłem go do ręki i obejrzałem na żywo to już jestem pod wrażeniem umiejętnego obsługiwania a co dopiero strzelania nie mówiąc o trafianiu. Jest super a banan na Twojej twarzy jak go niosłeś mówi sam za siebie. Super.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Łeza » 6 lis 2017, o 19:30

Obrazek

No proszę, nawet można połączyć jedno i drugie hobby :D
Gdyby w tle stały jeszcze quady, to bym obstawiał że to ktoś z rodziny Jorgusia :lol:

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Zagorek » 9 lis 2017, o 18:22

Turniej organizowany jest z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2017r. od godz. 11.00 . W turnieju mogą brać udział łucznicy strzelający z łuków : tradycyjnych, historycznych, bloczkowych, sportowych i innych . Formuła turnieju - [ 3D w terenie i tarczowa na strzelnicy ] . Rejestracja w dniu turnieju od 10.00 lub na e-mail : dariuszwojniak@op.pl przesyłamy dane : imię , nazwisko, wiek, rodzaj łuku , miejscowość. W trakcie turnieju odbędą się imprezy towarzyszące. ZAPRASZAMY !!!
NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ ŁUCZNICZY

REGULAMIN

§ 1
INFORMACJE OGÓLNE

1. Nazwa Turnieju: Niepodległościowy Turniej Łuczniczy
2. Termin: 11 listopada 2017.
3. Miejsce: Lubelskie Centrum Łucznicze - MALIBU KRĘŻNICA
https://www.facebook.com/lubelskiecentrumlucznicze/
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 395
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 15:10

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Jorguś » 11 lis 2017, o 09:39

Wybieram się
SKŁADAK, system Steyr LG 110 FT, lufa Anschutz, osada FWB-800, stopka MEC free position, spust MEC trigger II, grip, palmrest, baka- RINK, optyka - Viper PST II 3-15x44 FFP EBR 2C. FWB P44

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Zagorek » 11 lis 2017, o 15:04

No i byłem i zobaczyłem. Powiem krótko. Piękny sport ale na pewno nie prosty a wręcz przeciwnie.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 395
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 15:10

Re: Łuk BOWTECH RPM 360

Postprzez Jorguś » 12 maja 2018, o 19:02

Nastąpiły zmiany w sprzęcie, sprzedałem Bowtecha jakieś trzy tygodnie temu ale kilka miesięcy wcześniej kupiłem łuk typowo tarczowy. Jest to czarny PSE Xpressiom 40" o sile naciągu 50 funtów, nie pisałem o tym wcześniej bo nie byłem pewien czy ten łuk zostanie u mnie na dłużej. Łuk się sprawdził i na razie nie przewiduję zmian w sprzęcie. Zaletą łuku tarczowego w porównaniu do łuku myśliwskiego jest to że można z niego zdecydowanie więcej strzelać na jednym komplecie; cięciwa-kable, ze względu na to iż jest to sprzęt mniej wyżyłowany od huntera. Jest zdecydowanie wolniejszy i łagodniejszy w naciągu i oddawaniu strzału, ale o wiele bardziej wybaczalny i zdecydowanie celniejszy. Drugim powodem zmian było to że w zasadzie nie planowałem robić kursu Bowhuntera i latać z łukiem na polowanie w Czechach czy Słowacji gdzie takie polowania są dozwolone.
SKŁADAK, system Steyr LG 110 FT, lufa Anschutz, osada FWB-800, stopka MEC free position, spust MEC trigger II, grip, palmrest, baka- RINK, optyka - Viper PST II 3-15x44 FFP EBR 2C. FWB P44

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Łuki/strzały/cele

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość