Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 355
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 17:47
Lokalizacja: Lublin Czuby

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez Cyranek9 » 20 paź 2017, o 13:55

Witam serdecznie

Czemu w tym wątku?

No może nawiązanie do tego co poniżej ;)


rycho941 napisał(a):Cyranek- od czasu jak się poznaliśmy mógłbyś odłożyć te 30 -50zyli na miesiąc i nabyć jakąś lupkę--wiem,wiem czasem brakuje tych 30-50zł-skąd my to znamy-no ale czasem z czegoś trzeba zrezygnować ,a lupka to nie pierwsza potrzeba-ale bez tego w tego typu zabawie zawsze będziesz nieco rozczarowany.Warto śledzić promocje-w tej chwili w gascolcie w Lublinie na Mickiewicza jest za niecałe 250 DOE 3-9x40 AO MD. Gdyby co nie tak to serwis Delty jest bardzo O.K.więc paniki nie ma.Karabinek masz też nie najgorszy -niektórzy potrafią z takim zajmować bardzo przyzwoite miejsca w zawodach poważniejszych niż nasz Kaznów gdzie ;wszystko mi lotto-no może poza Zagorkowym piwem:.Prawie zawsze ktoś na takim spotkaniu ma chrono-warto go pomierzyć i ewentualnie trochę ucywilizować jeśli będzie taka potrzeba.Założysz lupkę ,postrzelasz i myślę że wtedy załapiesz prawdziwego bakcyla-bez urazy-w HFT beż lupy -DUPA-no chyba ze satysfakcjonuje cię walenie do puszek na 20-30m.


Karabinek już po Dawidowych "czary-mary" i o wiele bardziej mi się teraz podoba. No a na to nieszczęsne szkło to jak już uzbierane na DOE to może jednak na DOC a jak już było na DOC no to może jednak DOT a jak już było na DOT no to księdza imieniny.... i od nowa .
No ale wreszcie się udało kupić, a jak już przysłali do Dawida to pojechaliśmy by fachowo zamontował i.... ZONK okazało się że jakiś wymiar jest trochę inny i nie dało się zamontować na tych montażach co Mieli od ręki w SW więc musowo było zamówić jeszcze inny montaż. :)

No ale mam nadzieję że już teraz to będzie tylko lepiej ;)
...i trza zbierać na jakiś nowy lepciejszy karabinek ;) a potem znowu na nowe szkło... i tak w koło ;)

A tak a'propos to przyszedł ten montaż?

Pozdrawiam serdecznie :0
Hatsan 90, HW97k, HW40, kiepski awatar i uszczypliwy komentarz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1132
Dołączył(a): 1 cze 2017, o 14:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez Bensa » 20 paź 2017, o 14:06

Cyranek, Ty to jakiś Kubuś Fatalista jesteś. :D Cały czas pod górę. :D
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.

Posty: 73
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:23

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez yaro » 20 paź 2017, o 19:43

Nie chcę straszyć ale znanemu mistrzowi sprężyny na świetnie stuningowanym AA TX-200 diamondback HP rozleciał się w około stu strzałów. Winien jest delikatny mechanizm bocznej regulacji obiektywu.
Za sprawny taki mechanizm trzeba wyłożyć z 1000$, tańsze to raczej naciąganie klienta na coś co będzie taki mechanizm udawać. Za to bardzo tania i precyzyjna (jak dobrze zrobiona) jest przednia. (najmocniejsza jest stała :)

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 355
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 17:47
Lokalizacja: Lublin Czuby

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez Cyranek9 » 20 paź 2017, o 19:50

:cry:
No toś mnie pocieszył :cry:
(A pojechałam z nastawieniem na jakiegoś DOTa)
Hatsan 90, HW97k, HW40, kiepski awatar i uszczypliwy komentarz

Posty: 73
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:23

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez yaro » 20 paź 2017, o 19:54

Jak zawsze pośpiech jest najgorszym doradcą.
Lepiej popytać tu i tam, obejrzeć, poszukać informacji a wtedy są większe szanse na docelowy sprzęt.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 355
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 17:47
Lokalizacja: Lublin Czuby

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez Cyranek9 » 20 paź 2017, o 20:06

Jak widać po datach postów to raczej nie pośpiech mi doradzał
Hatsan 90, HW97k, HW40, kiepski awatar i uszczypliwy komentarz

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez pawlaczyskis » 20 paź 2017, o 22:02

Montaż u nas. Szkło z dożywotnią gwarancją, a sprzęt po solidnych czarach. Yaro nie bądź pesymistą. To dobre szkło jest. Za te pieniążki sądzę, że najrozsadniejsze!
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 355
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 17:47
Lokalizacja: Lublin Czuby

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez Cyranek9 » 21 paź 2017, o 01:17

Dawid a ile by się zeszło gdybyś "go już dokończył" czyli zrobił tę lufę? To na kiedy by był? (Masz jakieś wersje do wyboru? Czy w tym przypadku to jedna wersja i tyle? )
Hatsan 90, HW97k, HW40, kiepski awatar i uszczypliwy komentarz

Posty: 73
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:23

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez yaro » 21 paź 2017, o 20:58

pawlaczyskis napisał(a):Montaż u nas. Szkło z dożywotnią gwarancją, a sprzęt po solidnych czarach. Yaro nie bądź pesymistą. To dobre szkło jest. Za te pieniążki sądzę, że najrozsadniejsze!


Jestem urodzonym optymistą ale ja tu nie misiam tylko podaję fakty.
Oczekiwanie innego rezultatu przy tych samych warunkach początkowych to... mniejsza... zresztą nie moja sprawa. Ja bym nie polecał zdecydowanie.

Widziałem sporo rozwalonych celowników, nawet uwielbiane jako ultramocne sowieckie Vomzy, soczewki dosłownie wysypały się z tubusa po hatsanie. To żaden pesymizm, to realizm.
A ilu przy strzelaniu zwala swoje dziwne wędrowanie grupy przestrzelin na karabinek, lufę, śrut, siebie? Ilu nie wie nawet że mają grzechotkę? Ilu strzela paczkę śrutu w kilka lat i nie zdąży się zorientować?

Szkło ok, jak na filipińskie ale mechanizm niestety delikatny, Vortex ma też dobre opinie o serwisie bo firma dosyć młoda i walczy o rynek, ale jak się poczyta fora w USA to ilość awarii jest niestety spora. Nadrabiają wymianą ale 2 lata od zakupu polskie prawo przestaje chronić konsumenta, tyle trwa ustawowa rękojmia - zgodność towaru z umową. Nie wiem czy kolba (bo pewnie u nich kupione) za kilka lat na swój koszt cokolwiek z tym zrobi bo nie musi. Prawo konsumenckie akurat znam dosyć dobrze bo pracuję w jednym pokoju z rzecznikiem. Słowo "dożywotnia" to taki żart, chyba że ktoś to gwarantuje jako zobowiązanie na piśmie, najlepiej z wypisanym wekslem. Najdłuższą gwarancję jaką dają w celownikach to 30 lat u Kahlesa. Jeszcze parę by się znalazło ale warunki też są różne, np tylko pierwszy właściciel, nie wchodzą w grę uszkodzenia mechaniczne, itd.

Solidne czary? Proszę Cię.... musiałbyś zejść z energią poniżej kilku J albo przerobić na pca/pcp. Ciężki tłok plus sprężyna o grubości drutu 3 lub więcej milimetrów? Chcesz czarami zmienić mechanikę Newtona?

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez pawlaczyskis » 21 paź 2017, o 21:04

Yaro gdzie są fakty? ;)
Dobra... :p
Celownik z naszą rękojmią. Kupiony z rekomendacją SW w SW. Jeżeli padnie odszczekam i publicznie przyznam Ci rację, a właścicielowi, jeżeli zechce, zwrócę gotówkę w dniu zdania celownika na gwarancji! Tobie za rację postawię dobre piwo :D

PS. Podeślij proszę linki do źródeł tych posypanych Vorteksów po 100u strzałach. Chętnie zweryfikuję opinię. Moją i te pozytywne, które znam! (w sumie jeżeli nie padł więcej niż jeden to chyba nie ma co podsyłać co? Bo to nie argument za wadą modelu tyko wada egzemplarza)
PS.2 Tłok w naszych Hatsanach na start jest odchudzany :P Jest to w specyfikacji ;)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 355
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 17:47
Lokalizacja: Lublin Czuby

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez Cyranek9 » 21 paź 2017, o 22:51

Ups....

Ale wywołałem dyskusję

Przepraszam

Ja tylko lunetę kupić chciałem

(Ps. Dawid a co z tym tłumokiem yyy przepraszam tłumikiem? )
Hatsan 90, HW97k, HW40, kiepski awatar i uszczypliwy komentarz

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez pawlaczyskis » 21 paź 2017, o 22:53

Przed zawodami może być ciężko... Nie mogę obiecać 100%. Ustawmy się na spokojnie po weekendzie na ten tłumik ok?
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 355
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 17:47
Lokalizacja: Lublin Czuby

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez Cyranek9 » 21 paź 2017, o 22:55

Spoko
Luzik
Hatsan 90, HW97k, HW40, kiepski awatar i uszczypliwy komentarz

Posty: 73
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:23

Re: Treningowa niedziela 26.03.2017 Kaznów

Postprzez yaro » 21 paź 2017, o 23:03

Nie potrzebuję ani odszczekiwania ani piwa, dla mnie tylko obiektywna prawda jest ciekawa.
Znam osobiście człowieka któremu padł ten vortex HP ale nie zamierzam ciągnąć tematu.

Poprzednia strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Spotkania/wyjazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości