DWUBÓJ TAWERNIANY

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez Łeza » 19 paź 2017, o 12:01

Dzięki za info.
Na Mikołajki koniecznie. Mam sentyment, bo rok temu były to moje pierwsze w życiu zawody :)

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez Erni » 19 paź 2017, o 12:26

Dzięku Yaro.
Choć nie strzelałem zimową porą, to chętnie się wybiorę.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Posty: 73
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:23

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez yaro » 19 paź 2017, o 13:02

Focie z ogniem z pistola jednak nie do pobicia ;)

Jak nie masz regulatora to nie musisz się bać zimy, zero może się trochę przemieścić ale bez dramatu. Wiadomo kurczliwość metalu, wychodzi że gruba lufa lepsza, dobry montaż, dobrze zaprojektowana optyka.. niejeden się zdziwił jak w zimie (i nie tylko) popłynęło sobie zero w Leupoldzie czy Sightronie za kilka tysiaków.
Na szczęście od tych strzałów nie zależy ludzkie życie więc luz :)

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez Erni » 19 paź 2017, o 13:39

Yaro, właśnie że mam regulatora.
Znaczy się, że już sobie postrzelałem, tak :?: :~~
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Posty: 73
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:23

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez yaro » 19 paź 2017, o 14:19

Myślałem że masz S400, chyba że mu dołożyłeś. Zyskuje się kilkanaście strzałów więcej kosztem efektów ubocznych - zapowietrzania regulatora, dodatkowych i to pracujących oringów (które trzeba serwisować) i pływanie z temperaturą.
Jakiejś tragedii nie będzie, mowa tylko o chirurgicznej precyzji jaka daje karabinek bez regulatora gdzie w jakimś zakresie trzyma prędkość na wylocie z odchyłkami poniżej 1 m/s. Więcej tu napsuje śrut jak ta prędkość.
Poza tym nie wiadomo czy będzie jakiś ekstremalny mróz, w grudniu może być i na plusie.
Spokojnie postrzelasz jak i wszyscy pozostali na zawodach zimowych, kiedyś co zima była masa imprez, nie wiem jak teraz bo nie siedzę w temacie tak jak dawniej.
Ostatecznie też jak napisałem wyżej, to zabawa a nie walka o życie :)

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez Erni » 19 paź 2017, o 15:13

Mam S400 + 10 = S410 ;)
Rega założył mi Dawid na moje życzenie, a co do tej chirurgicznej precyzji.... To już mi przeszło od kiedy przestałem się spinać na strzelanie w punkt do papieru.
Zacząłem myśleć trochę inaczej i teraz staram się mieścić w KZ.
A pojadę, co będzie, to będzie.
Mam nadzieję, że złożyłeś swoją pukawkę i widzimy się w Jachrance?
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Posty: 73
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:23

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez yaro » 19 paź 2017, o 15:47

Zdania są podzielone. Niektórzy nie wezmą wiatrówki bez regulatora. Być może jestem jedynym dziwakiem który regulatora nie chce.
Miałem wiele lat Theobena z regulatorem, Steyra, Dominatora, Falcona z dokładanym regulatorem, po tym wszystkim preferuję rozwiązania maksymalnie uproszczone i jak najmniej awaryjne.
Nie szukam super sprzętu bo najtańsze pcp jakim jest FX nie może nim być, ale napęd ma sprawny, lufę (starą LW) dobrą, niepodpartą i spust mam pod kontrolą. Śrutu nie ważyłem i nie będę.

Niestety jak karabinek sieje to i przyjemności w nietrafianiu tez nie ma. Żadne umiejętności, treningi, doświadczenie nie pomogą. Musi trzymać jakiś poziom celności i stabilności działania.
O dobrze że mi przypomniałeś o karabinku, wymieniłem wczoraj oringi i teraz sprawdziłem, powietrze nie zeszło. Zobaczymy co dalej.

Na Jachrankę nie dotrę, mam zajęty łykend.

Sprzętem się nie martw na zapas, jak pojedziesz na Mikołajki to nawet w mróz może się okazać, że zero jest na swoim miejscu. Będzie okazja sprawdzić co i jak działa.

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez pawlaczyskis » 19 paź 2017, o 19:32

Najważniejsze to sprawdzić prędkość przy spadku temperatury ;) No i może delikatnie poprawić tabelę balistyczną! Ogólnie nie będzie źle ;)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez Erni » 19 paź 2017, o 20:22

A wiecie co Panowie??
A mi to lotto, czy będzie tak jak być powinno, czy poprawki nowe trzeba będzie nanieść. Na Range Zero pyknie się parę razy i myślę, że się ze wszystkim pozbieram :-D W każdym bądź razie mam zamiar być na Mikołajkowych, AMEN 8-) :D
Jak napisał Yaro; "...to zabawa a nie walka o życie" i tego się trzymam :-D
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez Zagorek » 19 paź 2017, o 20:45

HFT 2, HFT 2,HFT 2, HFT 2,HFT 2, HFT 2,HFT 2, HFT 2,HFT 2, HFT 2,HFT 2, HFT 2,HFT 2, HFT 2 - bez regulatora.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Posty: 73
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:23

Re: DWUBÓJ TAWERNIANY

Postprzez yaro » 19 paź 2017, o 21:01

Dobra dobra, jak masz na sprężynie smaru nalupane to też prędkość siądzie :p
Temat montażu i celowników z pływającym zerem też zostaje, a nawet się nasila...
Jak przywali mróz to to wszystko i tak nie będzie miało żadnego znaczenia :) Lepiej ustrzeli ten co ma cieplejszy ciuch :lol:

A na serio to ja lubię ich imprezy bo nie są dupospinaczowe, po prostu fajne oderwanie od codzienności, można i na wiwat strzelać bez śrutu. Kiedyś właśnie tak się luźno strzelało z czego popadło i jak popadło.

Poprzednia strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Spotkania/wyjazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości