Zmiana punktacji w HFT

Dyskusje, które nie mieszczą się nigdzie indziej ;)
Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Zagorek » 19 sty 2022, o 21:15

No to nieźle się bawili w Poznaniu ;) 25 trafionych to 50 pkt. do tego 9 za "blachy" to oznacza, że było 6 starych "0" u zwycięzcy. Coś to chyba było nie tak.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 18:12

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Januszpelle » 19 sty 2022, o 23:19

Chyba wszyscy się zgodzą, że poniższe trafienia były za „1” punkt. Ale tylko strzelający i patrzący przez lupę mógł zobaczyć czy trafił. Postronni nie mieli prawa usłyszeć „dźwięku blachy” . I tylko w takich sytuacjach był problem dla niektórych.
W ogonek żyrafy trafił Box555, a ja widziałem, że lekko drgnęła.
Obrazek Obrazek Obrazek

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez tompas » 20 sty 2022, o 07:47

No sorry jeżeli w Kaletach było 30 figurek to jest ok. wynik normalny. Ale Poznań faktycznie zaskoczył wynikiem. PZDR.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Zagorek » 20 sty 2022, o 08:06

Koledzy z grupy (sędziowie) powinni patrzeć i nasłuchiwać. Janusz tylko niekiedy było tak, że nie słyszeli blachy ale strzelający tak twierdził to co się będę kłócił i robił z siebie ..... Zobaczymy czy się przyjmie na wszystkich torach po pucharze.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 19 kwi 2021, o 11:49

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez ktr21 » 20 sty 2022, o 10:09

A ja napiszę dwa słowa, bo byłem, widziałem i brałem udział w tych dziwnych zawodach ;) Faktycznie, HFT1 poszło po swoje i wyniki były bardzo ładne, za to HFT2 no cóż... w moim przypadku zawiodła głowa i brak doświadczenia strzelania w zimie.
Wyzerowany idealnie, zresztą chyba trzy razy podchodziłem do zera, wydawało mi się, że to będzie mój dzień ;) i początek był świetny. 1, 1, 1, 0 stojak, 1, i po tem się coś zepsuło. KZ duża, a tu blacha, dalej 0, 0 ,0 połowę figurek (tych łatwych i oczywistych) nie przewróciłem, bo punkt trafienia poszedł w bok i to dużo. około 0,5 dota albo i więcej. Głowa zrobiła swoje i pojawiło się zrezygnowanie - chęć tylko dociągnięcia do końca i do domu. Pod koniec jednak zauważyłem to przesunięcie i ostatnie 6-7 figurek położyłem biorąc odpowiednią poprawkę na bok. Oddając kartę z 16 punktami byłem przekonany że druga połowa stawku jest moja;) a tu proszę, Dawid 19, Tomek Widła 19, Norbert 16 i ja 16. Wygrana dogrywka tylko lekko osłodziła tą porażkę. A gdyby nie sprzęt (raczej na pewno - monraż) to wynik byłby o te 5-7 punktów lepszy. Licząc starym przelicznikiem uzyskałem 46/60 punktów i gdyby nie okoliczności związane ze zmianą temperatury i kijowym montażem - to wynik 52/60 byłby w zasięgu.
Myślę, że sprzężynowców wzięła za rogi pogoda i zmieniająca się temperatura, z -3, stopni do nawet +4 +5 jak przyświeciło słońce. Wiatr dla wszystkich był sprawiedliwy i lekko tylko kręcił.
Co do sposobu punktacji, to dla tych najlepszych strzelców to niewiele zmienia- wręcz pomaga, bo taka punktacja spłaszcza wynik i daje szansę w dogrywce. A dogrywek będzie dużo więcej ;) dla zawodników spoko, ale Ci z niższymi wynikami szybko uciekają do domu a na dekoracji jest garstka ludzi.
Ja jestem zadowolony nie z medalu, bo lepiej smakuje 4 miejsce z mega wynikiem, niż 3 z połową punktów, ale ze strzelania wymuszonych. 4/6 punktów w zawodach i 3/3 w dogrywce. Ćwiczenie klęczaka i stojaka to klucz do dobrego wyniku PIWO
ProSport+ Sightron SIII10x42

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Zagorek » 20 sty 2022, o 17:36

Zmiany temperatur i "0" to klasyka i trzeba się nauczyć zachowania swojego konkretnego zestawu bo sam model karabinka to jedno ale luneta, montaż, smary itd. to już inna bajka. Zabranie sprzętu z ciepłego domu i wystawienie na mróz to najgorsze co można zrobić. Co do uciekania przed dekoracją to już niestety standard niezależnie od miejsca a tym bardziej punktacji.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 18:12

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Januszpelle » 20 sty 2022, o 18:43

Zagorek napisał(a):Koledzy z grupy (sędziowie) powinni patrzeć i nasłuchiwać. .

Tymi trzema fotkami chciałem udowodnić, że nie zawsze nasłuchiwanie i przyglądanie się sędziów będzie wystarczające. Blacha, to blacha nieważne gdzie się trafiło. To, że figurka drgnęła, tylko strzelający będzie widział, ale to już historia.

Rzeczywistość - nie znam nikogo nowego, kto pojechałby na zawody w pojedynkę, nie mając znajomych strzelających, a byłby świadomy swoich znikomych umiejętności, strzelając np. 8 / 40
Znam natomiast całe mnóstwo ludzi, którzy zrezygnowali z pojawiania się na zawodach pomimo, że jeździli, a to dlatego, że nie wchodzili na podium tak często jak by chcieli.
Sam zacząłem rywalizować „internetowo” by się upewnić, że podołam, ale pojawił się ktoś, kto stwierdził, że oszukuję. To chyba przekonało mnie by się ujawnić na „żywo” i na swoich pierwszych zawodach stanąłem na 2 miejscu na podium. :D
Więc jestem tego pewien, że nowa punktacja nie zachęci nowych do startowania. Zachęcić natomiast może, jeśli będzie duża rotacja zawodników na podium, dając możliwość innym. Dlatego w nowym sezonie będę się pojawiał jedynie na wybranych zawodach, by nie robić sztucznego tłoku. :D

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez tompas » 20 sty 2022, o 20:01

Janusz ten kto wątpi w Twoje umiejętności robi to po prostu złośliwie lub jest bardzo niezorientowany w temacie ,Ty już nie musisz nikomu niczego udowadniać . My wiemy i cenimy to co niejednokrotnie pokazywałeś.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Zagorek » 20 sty 2022, o 21:00

Do zobaczenia na torze Janusz.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 994
Dołączył(a): 5 lut 2019, o 09:49

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Jabu » 21 sty 2022, o 12:04

Janusz, takiego skupienia jak przez internet z hatsana na 100m nie ustrzelisz, ale o tak jesteś niezły :D

Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 19 kwi 2021, o 11:49

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez ktr21 » 24 sty 2022, o 13:28

Zagorek napisał(a):Zabranie sprzętu z ciepłego domu i wystawienie na mróz to najgorsze co można zrobić.

Uchyl rąbka tajemnicy jak obchodzić się ze sprzętem przy takich zmianach temperatur ? Ile czasu i jak podchodzić do Zera ? Co zrobić by nie mieć takich przygód zimą, kiedy nad ranem może być -5, a jak zaświeci słońce to +5
ProSport+ Sightron SIII10x42

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Zagorek » 24 sty 2022, o 19:00

Krzysiek uchylę ale nic za darmo ;) winny będziesz dużą kawę najlepiej z mlekiem :) Jeśli zawody są w niedzielę to w piątek karabinek z kufrem zostawiam w samochodzie na noc i na tak zmarzniętym w sobotę oddaję 3-5 strzałów i sprawdzam "0". Po ustawieniu karabinek zostaje w samochodzie aż do zawodów i tam kilka strzałów na "0" do ewentualnej minimalnej korekty. Karabinek od razu po strzelaniu na stanowisku do kufra, chodzi o to, że temperatura karabinka jak i optyki przy takim zachowaniu pozostaje w zasadzie taka sama nawet jak będzie jednego dnia -5 a drugiego +5 i dodatkowo optyka nie powinna zaparowywać. Trzeba pamiętać, że po powrocie z zawodów karabinek przyniesiony do domu będzie "mocno się pocił" więc trzeba dopilnować wycierania go do sucha aż dojdzie do odpowiedniej temperatury.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 19 kwi 2021, o 11:49

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez ktr21 » 25 sty 2022, o 09:04

Zagorek napisał(a):Krzysiek uchylę ale nic za darmo ;) winny będziesz dużą kawę najlepiej z mlekiem :) .

Nie tylko kawę, ale i piwo postawię ;) Przetestuję ten patent w najbliższy weekend w Bochni. Zacznę karabinek przygotowywać jak piszesz. PIWO Do rychłego zobaczenia na torze ;)
ProSport+ Sightron SIII10x42

Avatar użytkownika
Posty: 994
Dołączył(a): 5 lut 2019, o 09:49

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Jabu » 25 sty 2022, o 09:06

Jak znam Zagorka to lepiej kawę z mlekiem i ciastko ;) To jest ten nietypowy przypadek, że ciasto ceni wyżej niż piwo :D

Poprzednia strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Dział ogólny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości