Zmiana punktacji w HFT

Dyskusje, które nie mieszczą się nigdzie indziej ;)
Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Zagorek » 27 gru 2021, o 19:24

Od nowego roku zmienia się regulamin zawodów międzynarodowych organizowanych przez WHFTO. Główną zmianą będzie nowa punktacja (1 pkt. za przewrócenie figurki i 0 pkt. za "blachę" lub całkowite chybienie). W nowym 2022 roku rozpoczyna się Ligia zimowa w HFT gdzie będzie obowiązywała punktacja 1-0. Ja jestem za taką zmianą a Wy?
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 11 paź 2020, o 18:35
Lokalizacja: Urzędów

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez MattGG » 27 gru 2021, o 22:25

0-1 i skończą się niedomówienia czy blacha czy 0 :D

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 395
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 15:10

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Jorguś » 28 gru 2021, o 07:54

MattGG napisał(a): czy blacha czy 0 :D


Niektórzy potrafili ugrać na tym kilka punktów, teraz to się skończy. ,,Mięsko,, w figurach przestało się liczyć,
teraz wystarczą figurki z samą kilzoną.
SKŁADAK, system Steyr LG 110 FT, lufa Anschutz, osada FWB-800, stopka MEC free position, spust MEC trigger II, grip, palmrest, baka- RINK, optyka - Viper PST II 3-15x44 FFP EBR 2C. FWB P44

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 28 sty 2021, o 19:26
Lokalizacja: Nowy Krępiec koło Świdnika

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez rafhie » 28 gru 2021, o 09:59

Jedyne co to zmieni to to że tacy jak ja będą bliżej punktowo do tych lepszych w klasyfikacji. Zawsze miałem zera co potencjalnie oznaczało strate 2pkt a teraz będzie tylko 1pkt do tyłu. Dla mnie ta zmiana nic nie wnosi. Fakt że odpada dylemat "blacha czy 0". Ci co mieli kiedyś takie problemy przy walce o podium pewnie są zadowleni z tej zmiany.

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez tompas » 28 gru 2021, o 12:22

A mnie to zwisa i powiewa. I tak było dobrze i teraz też będzie dobrze. :D

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Zagorek » 28 gru 2021, o 17:03

Minus jaki widzę to "zagęszczenie" klasyfikacji i ewentualnie więcej dogrywek. Na wyższym poziomie podczas walki o podium "0" raczej nigdy i tak nie miały znaczenia a mniej będzie kalkulacji przy figurkach gdzie jest mało mięsa a śmielej będzie można brać poprawki na wiatr nie bojąc się "0". W klasyfikacji drużynowej gdzie są również zawodnicy FT było trochę kombinowania przy przeliczaniu punktów na HFT a teraz już jest klarownie. HFT jest niejako imitacją polowania a tam nie ma "prawie trafionych" - uciekła znaczy chybione.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez tompas » 28 gru 2021, o 17:53

Ooo Zagorku! Widzę ,że Ci pasja nie minęła jeszcze do tego sportu. Wracaj do nas czekamy ,nie zrezygnowaliśmy z Ciebie. :D FIRE

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Zagorek » 28 gru 2021, o 18:33

Tomek nie minęła ale ostatnio słabo z czasem i nie tylko. Nie strzelam już z niczego od ponad miesiąca ale mam zamiar to zmienić. Może któreś z tej ligi zimowej by zaliczył i popróbował za "1" trochę trafić. A może i nowy rok by przywitał w niedzielę strzelecko (02.01.22) :)
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez tompas » 28 gru 2021, o 19:20

O dawno już figurki się nie kładły w Boduszynie. Pamiętamy, ze tradycją LFS były zawody 3 monarchów ,może trzeba by jeszcze do tego wrócić. Ale na razie jakby co to w niedzielę jak nie będzie wiało ,lało lub padało to się spotkajmy. LUP FIRE

Avatar użytkownika
Posty: 994
Dołączył(a): 5 lut 2019, o 09:49

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Jabu » 29 gru 2021, o 11:04

Mnie to w sumie też zwisa. Ważne, żeby zasady były jasne więc może nawet będzie lepiej teraz. Byłem w swoim życiu na kilku zawodach w kilku miejscach i nie przypominam sobie sytuacji, żeby ktoś się w mojej okolicy kłócił czy była blacha czy nie. Poza tym przecież ostatecznie to pozostałe osoby z grupy są sędziami i to oni mają decydujący głos a nie sam zawodnik. Ale jako się rzekło-to już będzie bez znaczenia.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Zagorek » 29 gru 2021, o 17:45

Niestety różnie to bywało z tą "blachą" nawet na ważnych zawodach np. Mikstat gdzie dostałem od organizatorów grupę do pilnowanie czecha, który poprzednie zawody (a był to cykl pucharowy) mocno dyskusyjnie dwa "0" zamienił na "1". 2 razy na mistrzostwach Polski w których brałem udział (Łazy i Gdynia) grupy w drugim dniu zawodów były formowane z zawodników zajmujących miejsca kolejno po sobie pierwszego dnia np. grupa 1 zawodnicy z miejsc 1-2-3, grupa 2 z miejsc 4-5-6 itd. W Gdyni gdy po pierwszym dniu byłem egzekwo z Dawidem Dyrczem na 4 miejscu a Sirsaw o jeden pkt. za nami strzelanie w jednej grupie to jest to i idąc na całość na trudnym wietrznym odcinku odkrytego terenu miałem kilka razy chęć strzelić za "1". Strzelałem za 2 i wchodziło dzięki czemu wygrałem grupę i zawody skończyłem na 2 miejscu wygrywając np. z Aju. Dawało to bezpośrednią rywalizację, stresik ale i pilnowanie (sędziowanie) swoich bezpośrednich konkurentów co było bardzo fajne ale dawało również możliwość kalkulacji przy niektórych figurkach zwłaszcza jak się komuś przytrafiło niespodziewane "0" lub warunki były mega trudne (deszcz, wiatr) i blacha "1" była mocno zagrożona. Jedni nazywają to taktyką a inni legalnym ale nie sportowym kombinowaniem. Sprawa została uproszczona a dla mnie to spoko. Jest również zmiana dotycząca budowania toru tj. wymuszone klęczaki i stojaki mają stanowić nie mniej i nie więcej niż 10% celi. Tor 30 figurek to po 3 klęczaki i 3 stojaki a tor 40 figurek po 4 przy czym tor ma się składać ze stanowisk z jednym celem.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez tompas » 19 sty 2022, o 18:02

Nie wiem, czy oglądaliście wyniki zawodów Hunterów w Kaletach. Zdumiało mnie że zwycięzca w HFT 1 tych zawodów uzyskał 27 punktów na 40 figurek czyli dodając pozostałe 13 niepołożonych daje wynik zwycięzcy wg. starej punktacji 67 pkt.(oczywiście zakładając, że nie było zer). No przyznaję ,ze czegoś nie rozumiem ,skąd tak słaby wynik zwycięzcy w innych konkurencjach podobnie. Pogodę wszyscy chwalili więc z kąt się to wzięło? Ostatnio zwycięzcy tych zawodów osiągali blisko 78-9 na 80 możliwych. A Wy co o tym sądzicie? :O ??

Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 18:12

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Januszpelle » 19 sty 2022, o 19:02

tompas napisał(a): uzyskał 27 punktów na 40 figurek ??


Figurek było 30, czyli zwycięzca skończy "bez" 3 pkt.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Zagorek » 19 sty 2022, o 20:09

Janusz ma rację - figurek było 30 a wynik HFT1 bardzo dobry (po dawnemu 57/60) przy trudnej pogodzie a sprężyny słabo bo zwycięzca 19 (49/60) choć startowało kilku klasowych zawodników.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 18:12

Re: Zmiana punktacji w HFT

Postprzez Januszpelle » 19 sty 2022, o 21:08

Ciekawy zapis ostatnich zawodów w Poznaniu na 40 figurek w kat. HFT2. W HFT1 - nie było lepiej.
Zawodnik - punkty po staremu - punkty po nowemu
1 - 59 - 25
2 - 49 - 15
3 - 48 - 16
4 - 40 - 8
5 - 36 - 5
6 - 28 - 1

Już widzę tych trzech ostatnich jeżdżących na zawody po Polsce.
Ps. Na filmiku bodajże z ME w Czechach w 2017 jest scenka, gdzie "stary" wyjadacz z Beawer, wstaje i mówi - "najważniejsze, że mam JEDYNKĘ !"

Tacy ludzie raczej nie będą jeździli dalej, poza swój ogródek.

Następna strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Dział ogólny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości