24 września 2017 Kaznów

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: 24 września 2017 Kaznów

Postprzez tompas » 25 wrz 2017, o 06:22

Dzięki Yaro za cenne wskazówki co do strzelania na 50m.Potwierdza się fakt że w przypadku pozbycia się tłumika (mimo że jest fabryczny) znacznie polepszyło się skupienie .Już po twoim wyjeździe udało się osiągnąć skupienie na poziomie 2gr.tj.17,33mm (14 strzałów cały magazynek). I tak jak sam zauważyłeś ta lufa ma potencjał i przy niewielkich modyfikacjach może jeszcze pokazać co potrafi.
A kolegom którzy wreszcie spojrzeli łaskawszym okiem na Benchrest dziękuję za zainteresowanie i zachęcam do rywalizacji ,wreszcie nie będę sam siedział w tej ogromnej (długiej na 132m) hali. Polecam strzelanie na dystans to też potrafi wciągnąć.Teraz spróbuję na 100m ale do tego trzeba się specjalnie przygotować ,ważne że są warunki.Na koniec dzięki dla wszystkich uczestników spotkania a przede wszystkim dla tych najmłodszych serce rośnie jak 5-cio latek strzela i to skutecznie do celów HFT.Było fajnie i politycznie.PZDR!

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: 24 września 2017 Kaznów

Postprzez Zagorek » 25 wrz 2017, o 06:27

Łeza napisał(a):
vickers82 napisał(a):a Zagorek niech czuje nasz oddech na plecach :twisted:

Spoko tylko nie nażreć mi się czosnku :/
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: 24 września 2017 Kaznów

Postprzez vickers82 » 25 wrz 2017, o 06:41

Ja nie straszę ino ostrzegam żeby potem zdziwka nie było :D
A co do czosnku to spoko, będziemy grać fair, dopingu nie będziemy stosować :-D

Posty: 73
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:23

Re: 24 września 2017 Kaznów

Postprzez yaro » 25 wrz 2017, o 07:49

Tłumik to grubszy temat, większość co spotykam to niestety takie robione dla wyglądu i szpanu. Dobry tłumik działa jak bardzo skuteczny separator.
Pierwsza kwestia tłumik, który ma odcinać strumień za śrutem nie może zaczynać się od wylotu lufy - tak jak te nakręcane na gwint nacięty na lufie, tylko sporo nasunięty na lufę. Płaszcz na całą lufę z kolei nie może być zbyt gruby a te co są spotykane nie zawsze działają a jak mają usterkę to nawet psują skupienie.
Przy następnej okazji mogę narysować jak to w środku wygląda, do tego musi mieć odpowiednio obliczone objętości komór i dobraną średnicę przegród w środku.
Można sobie obejrzeć np tłumiki wpisując w google AWT Silencers.
Nie są zbyt piękne ale zapewniam że skuteczne, sam sprawdziłem. No dobra, są paskudne i nieszpanerskie (do tego strasznie drogie) ale jak ktoś szuka działania to to jest dobry kierunek.
Dlatego tłumika bym nie skreślał tylko sprawdził różne możliwości.
U mnie jak widziałeś stożek zadziałał wyraźnie, mimo że test na nieostrym celowniku i 7x, nie mógł dać super rezultatów ale odróżnić się dało gdzie jest najlepiej.
Trzeba by to powtórzyć z dwóch worów z piachem (bo nie mam fachowego trójnogu do benchrestu) na celowniku z AO ale pewnie na taki test będzie mi trzeba kolejnych kilku lat...
A właśnie, przydałby Ci się drugi worek z piachem pod osadę z tyłu. Pianka za bardzo się ugina i podparcie niestabilne.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: 24 września 2017 Kaznów

Postprzez vickers82 » 25 wrz 2017, o 08:34

Tompas a skąd dorwales taki stolik? Nie przymierzalem się do niego ale wydaje się być bardzo wygodny.

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: 24 września 2017 Kaznów

Postprzez tompas » 25 wrz 2017, o 09:57

Re: 24 września 2017 Kaznów

Postprzez vickers82 » dzisiaj, o 08:34
Tompas a skąd dorwales taki stolik? Nie przymierzalem się do niego ale wydaje się być bardzo wygodny.

No wiesz ja strzelam już od kilku lat.Łaziłem po różnych forach internetowych oglądałem ,zbierałem opinie różnych ludzi którzy takie rzeczy wykonali .No i z tego wszystkiego najpierw zakupiłem przez Alledrogo wojskowy stół chyba do operacji polowych albo coś w tym rodzaju bez blatu ,sama konstrukcja nośna z różnego rodzaju regulacjami i nastawami oczywiście nie do wykorzystania w moim przypadku ( połowę klamotów zdemontowałem) .Ustawiłem to sobie w ogródku no i strzelam sobie na 27m.Ale jest to klamot bardzo ciężki i nie nadaje się do zastosowań mobilnych, więc zrobiłem sobie ten co widziałeś ,też jest ciężki szczególnie blat ale za to w miarę stabilny i spełnia swoje zadanie.Koszt ok.300zł (sklejka jest droga i nogi) .Na pewno można to wykonać taniej najważniejszy jest kształt i wysokość.To tyle na ten temat .PZDR.

Poprzednia strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Spotkania/wyjazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości