Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Łeza » 25 lip 2017, o 18:18

Zagorek napisał(a):Ps. Łeza policz nasze i przygotuj zwijaki.

Dobra jutro policzę.
Sobotę rezerwuję w takim razie i możemy siedzieć cały dzień.
Co do koszenia też pomogę. Kose mam.

Avatar użytkownika
Posty: 2563
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez pawlaczyskis » 25 lip 2017, o 18:25

Kurde jak Jorgusia 13 jest to przeca to tor na 20 stanowisk po 2 powinien śmiało wyjść xD Robimy oficjalną listę obecności?
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1133
Dołączył(a): 1 cze 2017, o 14:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Bensa » 25 lip 2017, o 20:00

Ja mogę trzy dorzucić.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Zagorek » 25 lip 2017, o 20:22

Mam rozrysowany plan z wyznaczonymi stanowiskami, ponumerowane umiejscowienie figurek (40) z oznaczeniem stanowisk wymuszonych oraz drogą poruszania. Gdyby była potrzeba wydrukuję i podam jadącym robić porządki aby nie kosić itd. niepotrzebnie.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Zagorek » 25 lip 2017, o 20:37

1. Jorgus - 13 figurek
2. Sid
3. Jadzia
4. Zagorek - 15 figurek (tak mi się zdaje)
5. Rakollo
6. Erni
7. Artur
8. Łeza
9. Bartsad - 3 figurki
10. Yaro
11. Agata
12. Aligator?
13. Duch?
14. Rycho?
15.
16.
17.
18.
19.
20.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Erni » 25 lip 2017, o 20:54

Ja nie mam ani jednej, bo mi Radek Ka sprzątnął sprzed nosa wszystkie 20szt :evil:

Rakollo napisał(a):Ale z krzaczkami to ciekawiej jest. Jak się lekko pochowa figurki to jest dodatkowy element utrudnienia, a jak wiadomo - im trudniej tym lepiej :D :D


Tam są teraz takie krzaczory, że aby ustawić figurkę, musiałbyś ją rzucić, bo nie wejdziesz.

Zagorek napisał(a):Tak jak rozmawialiśmy. Trzeba porządną kosę z nożem nie żyłką i parking oraz tory do figurek. Można nawet kilka dni wcześniej.


Kilka dni wcześniej chyba nie będzie potrzeby. Myślę, że da się wszystko ogarnąć w ciągu jednego dnia, a jak jeszcze ktoś do pary będzie, to piorunem poleci.
W sobotę może mi się uda, jak się w robocie z kimś na zmiany zamienię, ale nie powinno być kłopotu.
Kosa będzie z nożem, a jak będzie trzeba, to i tatową na sztorc osadzę :D
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Rakollo » 25 lip 2017, o 21:15

Ja to figurkę mam jedną ale i tak jest u Zagorka wiec jest tyle co policzyliście ;) Muszę jakieś solidne zakupy figurkowe zrobić :> .

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Zagorek » 25 lip 2017, o 21:17

Erni napisał(a):Kilka dni wcześniej chyba nie będzie potrzeby.

Nie żeby kilka dni roboty tylko jesli nie możesz w sobotę to od np. od czwartku nie zarośnie. Może wstępnie na sobotę ja (z kosą), Erni (z kosą), Łeza (z kosą) i jeszcze ze 2 osoby i ogarniemy.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Erni » 25 lip 2017, o 21:35

Ja się piszę na sobotę, mogę od samego rana.
A poza tymi z kosą, to jeszcze ktoś z browarem by się przydał :P

Jarku, właśnie pisałem, że mi taki jeden Radek Ka z fejsa sprzątnął wszystkie 20 szt przeróżnych figurek.
Na fotkach były całkiem spoko, figurka + 2 przysłony = 60 pln
Podobno Zagorek ma jakieś układy w świecie, to trzeba będzie mu szepnąć na ucho, że są chętni, prawda Krzysiu?
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Zagorek » 25 lip 2017, o 21:40

10 chętnych (lub na 10 figurek) i będą nówki Nie Śmigane klasy lux. Cena w zależności od ilości ale myślę, że załatwię do 60 zł za szt. z dwoma dodatkowymi przysłonami.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Erni » 25 lip 2017, o 21:45

Piszę się na 4 szt, ale myślę, że o figurkach trzeba by było pisać w innym dziale.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Avatar użytkownika
Posty: 2563
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez pawlaczyskis » 26 lip 2017, o 06:09

Jest taki temat! Ja też wezmę. Nie robić spamu :p
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Posty: 73
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:23

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez yaro » 26 lip 2017, o 09:36

Nie chcę gasić zapału ale na spotkaniach poza pucharem PFTA jak przyjeżdża 50-70 osób to już się praktykuje mniejsze tory, np 20 figurek (10 stanowisk po 2) i ewentualnie dwa przejścia.
Moim zdaniem szkoda tyle roboty, zwłaszcza w jakimś trudnym terenie.
Inna kwestia, że jestem zwolennikiem torów jak w ojczyźnie HFT czyli 30 celów. To jest taka ilość, że się człowiek nastrzela i nie zejdzie na zawał. Wiem, ze są hardkorowcy co chcą strzelać i po 50 (raz w życiu strzelałem 100, była taka impreza Zbiczańska setka) i wszystko fajnie jak człek wysportowany i w sile wieku, są jednak strzelcy bez kondycji, z brzuszkiem, w drugiej połowie żywota i przyjemność zamienia się w zniechęcenie i znużenie.
Jest tylko jeden powód na ustawienie 40 celów - porównać swoje rezultaty do torów z zawodów PFTA.
Przy spotkaniu na 20 osób o wiele dłużej zajmie ustawianie tego jak strzelanie, serio chcecie tego?
W Krężnicy były ustawiane tory 10 stanowisk po 3 cele i w niedużej ilości strzelców (50-60) to się świetnie sprawdzało. Dla 20 osób nasuwa się schemat 20 figurek 10 stanowisk po 2 lub nawet 5 po 4 cele; do tego dwa przejścia jeśli byliby chętni i czas. Zobaczcie że ustawienie u Jorgusia 10 celów w jednym miejscu to było już z pół godziny roboty. Tak sobie myślę.

Dawno temu była lubelska grupa, która robiła zrzutki na figurki i było kupione chyba 40 sztuk, po latach pozostało tylko pytanie, gdzie się podziały..... tak się kończą takie historie. Ludzie przychodzą i odchodzą, zapał się zaczyna i kończy, sprawy zawodowe czy rodzinne też mają wpływ. Tak to niestety jest. Dlatego nie nastawiał bym się na formalizowanie, odgórne składki tylko każdą imprezę traktował jako oddzielną i podział środków/kosztów/roboty na uczestników.
Co do tej konkretnej miniimprezy to mogę pomóc w ustawianiu i tyle. Do kulinariów nie jestem przywiązany, akceptuję też rozwiązanie że każdy sobie zabiera coś na ognisko i je co zabrał. Jeśli zbiorowe żywienie to zrzutka powinna też pokryć pracę związaną z przygotowaniem, nie tylko same koszty surowców.

Zagórek, zmiana pokoleniowa to w większej części mój wybór, mogę wrócić do częstego strzelania, coś z tego wieloletniego doświadczenia zostało ale świadomie nie chcę w to wpadać znowu, o czym pisałem w innym temacie. Bez regularnego strzelania zostaje się na jakimś swoim naturalnym poziomie, do tego kwestia sprzętu - musi być minimum 4kg, dobrze wyważony celny sprzęt, z dobrym spustem, szybkim cyklem strzału, skupieniem na poziomie 1-1,5cm na 40m i celownik z powiększeniem minimum 9x do domierzania po nieostrości. Bez tego skuteczności nie będzie.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez Zagorek » 26 lip 2017, o 11:18

Ustawialiśmy tam zawsze około 20 figurek i zawsze były 2 przejścia bo byli chętni do strzelania. Teren jest taki, że nie trzeba się ochodzić aby zorganizować miejsce. Samo ustawianie nie zajmuje też za wiele bo mamy przygotowane miejsca stałe z dybelkami i elektryczne wkrętarki. Sprzątają najmłodsi :-D też w kilka osób i jest dość sprawnie. Na szczęście jest zapał do pracy nie tylko na gotowe.
yaro napisał(a):Dlatego nie nastawiał bym się na formalizowanie, odgórne składki tylko każdą imprezę traktował jako oddzielną i podział środków/kosztów/roboty na uczestników.
Potwierdzam.
yaro napisał(a):zmiana pokoleniowa to w większej części mój wybór
I dobrze, że robisz co lubisz i ile lubisz. Mi chodziło bardziej o pochwałę młodzieży, że im się chce bo niestety teraz lepsze są symulatory wszystkiego nie real. Gra w piłkę na kompie, łowienie ryb na kompie itd. Ja zawsze byłem aktywny fizycznie a syn 27 lat i ani go zagonić do sportu. Wziąłem go ze 3 razy na strzelanko z kolegami przy ognisku i bardzo mu się podobał a nawet dobrze sobie radził tyle, że jak już był a wyciągnąć z domu nie można. Zresztą sam widzę, że na wszelkiego rodzaju imprezach kategoria junior mocno kuleje. U nas widać również, że dołączają nowi ale nie koniecznie młodzi.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 2563
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Kaznowskie spotkania - ciąg dalszy 06.08.17 r.

Postprzez pawlaczyskis » 26 lip 2017, o 11:19

Yaro figurki każdy "u nas" ma swoje i po prostu jeżdżą tam gdzie trzeba w jednej dużej skrzyni. Jak ktoś postanowi się wykruszyć czy co tam go spotka w życiu zabiera co miał i wsio. Trochę doświadczenia w grupach takich mniej formalnych lub bardziej prawie każdy z nas ma i doskonale wiadomo, że im mniej sztywnych powiązań sprzętowo-finansowych tym łatwiej się bawić tym co się w takiej grupie robi :)

Co do toru na 40 figurek - ja nadal traktował bym takie spotkanie jako fajną piknikową zabawę. Bez parcia na wyniki, a jednocześnie z możliwością dobrego treningu, bo teren na to pozwala. Wydaje mi się że 2 czy 3 stanowiska w tą lub w tamtą nie zrobią w tej sytuacji żadnego znaczenia :) A warto jeżeli się uda to postawić, bo okoliczności Kaznowskie pozwalają na wiele przyjemnych urozmaiceń i żal z tego nie skorzystać! Jak chłopakom nie uda się rozstawić obiecanych 40stu to też będzie dobrze! Myślę, że trzeba się nastawić przede wszystkim na fajnie spędzony czas czy to przy strzelaniu, czy przy rozstawianiu czy przy... jedzeniu? :D ;)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Poprzednia stronaNastępna strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Spotkania/wyjazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości