Smarowanie śrutu czy nie?

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Smarowanie śrutu czy nie?

Postprzez Zagorek » 11 gru 2016, o 16:22

Jako, że wierzę ludziom to jednak wolę sprawdzić więc zabrałem się za temat/mit o smarowaniu śrutu co to pomaga w naprowadzaniu na cel i nadaje kosmiczne prędkości. Byłem posiadaczem znanego smarowidła (10 ml za 29 zł), które to otrzymałem jako gratis przy zakupie AA. A za darmo to wiadomo co :P Owszem stosowałem go do różnego rodzaju śrutu, który akurat testowałem do nowej wiatrówki i miałem wrażenie, że pomaga ale wówczas to nie bardzo wiedziałem co to zerowanie, ustawienia lunety, powtarzalne warunki itp. więc tak naprawdę nie byłem w stanie potwierdzić ani zaprzeczyć. Skończył się smar a z nim i dylemat. Troszkę nauczyłem się strzelać i nie przeszkadzać AA w trafianiu do celu i w Nowej Dębie, ktoś poruszył temat smarowania a temat mnie. Zakupiłem więc smar ale aby nie żałować jak go będę wyrzucał po testach to taki tani (50 ml za 26 zł co daje 5,60 za 10 ml). Aby nie było, że może inna matryca, inny kaliber itp. z jednej paczki którą strzelam na co dzień exact 4,53 odsypałem słuszną porcję i dodałem cudownego środka, przez kilka dni namakał, mieszałem aby równomiernie się rozprowadził i na testy. Warunki testu: temperatura +8, wiatru brak, lekki opad deszczu. odległość 27 m, ciśnienie w kartuszu AA s400 na najlepszym poziomie, postawa stojąca z podparciem na poduszce strzeleckiej położonej na masce samochodu, strzelec zrelaksowany. ;) Do tarczy suchym exactem 8 strzałow, nasmarowany i zrelaksowany 10 strzałów. Pierwszy suchy co to go lufa zna i lubi, następnie w przeciągu kilku minut wystrzeliłem kilkanascie szt. smarowanego aby lufa się z nim zapoznała i 10 strzałów smarowanym do drugiej tarczy. I wyszło tak:
https://lh3.googleusercontent.com/P6cUS ... h768-rw-no
Załączniki
smar 2.jpg
(182.86 KiB) Pobrane 534 razy
Ostatnio edytowano 12 gru 2016, o 21:03 przez Zagorek, łącznie edytowano 1 raz
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 2563
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Smarowanie śrutu czy nie?

Postprzez pawlaczyskis » 12 gru 2016, o 18:21

Link mi nie Bangladeszu cos
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Akcesoria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość