Walther p99 wiatrówka?

Dyskusje, które nie mieszczą się nigdzie indziej ;)
Posty: 17
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 16:07

Walther p99 wiatrówka?

Postprzez Pawcio » 23 mar 2017, o 09:24

Przeglądając OLX natrafiłem na takie coś https://www.olx.pl/oferta/walther-p99-w ... 50c9c29157 i pytanie: Legalne?
Słyszałem, że hukowe pistolety to tylko do rac co najwyżej, a tu na kule gumowo-metalowe i na śruty 5,5mm, które deskę przebijają.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Walther p99 wiatrówka?

Postprzez Zagorek » 23 mar 2017, o 14:08

Legalne. Do kalibru poniżej 6 mm do hukowych nie jest wymagane zezwolenie. W tym konkretnym zasilanie jest ładunkiem kal. 9 mm natomiast lufa jet poniżej 6 mm i jest mały problem ponieważ trzeba mieć "legitymację posiadacza" na konkretny pistolet z jego nr fabrycznym wydaną przez sprzedawcę. Zakup ładunków tylko po okazaniu tej legitymacji. A co władujesz do lufy to inna bajka.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Posty: 17
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 16:07

Re: Walther p99 wiatrówka?

Postprzez Pawcio » 23 mar 2017, o 21:48

ok ale nie widziałem żeby sprzedawali z dodatkową lufą i z nasadką do kul gumowych.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Walther p99 wiatrówka?

Postprzez Zagorek » 23 mar 2017, o 22:04

Nie ma dodatkowej lufy tylko lufa jest mniejszego kalibru niż ładunku. Wylatuje tylko gaz nie łuska więc kaliber 9 mm nie przeszkadza. Chodzi o to, że kupując amunicję 9 mm jest ona na pozwolenie, Walther jest takim wyjątkiem, że ma inny kaliber lufy a ustawodawca określa kaliber pocisku więc i automatycznie lufy. Do 6 mm nie wymagane zezwolenie a powyżej już tak. Nakładki są bardzo różne ale co by z nich nie wylatywało nie będzie miało nić wspólnego z celnością.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Dział ogólny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości