{PORADNIK} Zasady strzelania do celów ustawionych pod kątem

Dyskusje, które nie mieszczą się nigdzie indziej ;)
Avatar użytkownika
Posty: 2563
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

{PORADNIK} Zasady strzelania do celów ustawionych pod kątem

Postprzez pawlaczyskis » 17 lut 2017, o 23:50

Obrazek

"Ostrzeliwanie celów znajdujących się powyżej lub poniżej stanowiska często sprawia nawet doświadczonym zawodnikom wiele trudności. W pierwszej kolejności należy zapamiętać podstawową zasadę. Podczas strzału do celu położonego zarówno niżej jak i wyżej od stanowiska strzeleckiego punkt trafienia ułoży się zawsze powyżej w porównaniu do punktu trafienia strzału „płaskiego” oddanego na ten sam dystans. Druga ważna zasada mówi o tym, że zmiana przebiegu paraboli lotu pocisku wystrzelonego pod kątem w dół będzie miała taki sam przebieg jak strzał pod tym samym kątem ale skierowany w górę."

Reszta artykułu tutaj: http://strzelectwoterenowe.pl/index.php/wiedza-i-praktyka/poradnik/589-zasady-strzelania-do-celow-ustawionych-pod-katem
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: {PORADNIK} Zasady strzelania do celów ustawionych pod ką

Postprzez vickers82 » 18 lut 2017, o 06:51

Polecam artykuł. Strzały pod kątem to zmora początkujących strzelców HFT. Tu jest wszystko ładnie opisane wraz z rysunkami poglądowymi i tabelkami.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: {PORADNIK} Zasady strzelania do celów ustawionych pod ką

Postprzez Zagorek » 18 lut 2017, o 07:28

Również polecam. Czytałem wcześniej i potwierdzam testami na wysokości do 15 m. Różnica wyraźnie widoczna. Do 3 - 4 metrów góra jest jeszcze minimalnie a dalej już coraz większa. Nie miałem okazji mocno w dół ale zasada ta sama.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: {PORADNIK} Zasady strzelania do celów ustawionych pod ką

Postprzez vickers82 » 18 lut 2017, o 08:29

Ja miałem przykład wpływu kątów na POI na Tawerniakach w bodajże 2013 roku nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Chodziło się po skarpie, jedna figurka bardzo stromo w dół ustawiona, strzeliłem a tu nic. Ludzie z grupy pozwolili na powtórzenie strzału bo wyglądało jakbym na pusto strzelił. Drugi raz to samo a pewność że był śrut 100% czyli mój błąd. Po zawodach poszliśmy jeszcze raz strzelić tą figurkę i jakież było moje zdziwienie jak dopiero za którymś razem udało mi się ją położyć. W życiu bym wtedy nie pomyślał że aż taką poprawkę trzeba nanosić. Niestety, prawa fizyki są nieubłagane a człowiek uczy się przez całe życie :-D
Ostatnio edytowano 18 lut 2017, o 13:19 przez vickers82, łącznie edytowano 1 raz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: {PORADNIK} Zasady strzelania do celów ustawionych pod ką

Postprzez Zagorek » 18 lut 2017, o 09:15

Jako, że już po 9 rano to zdążyłem zrobić kolejny test. :D
Strzelanie w linii prostej 35 m, różnica wysokości około 15 m w dół. 10 strzałów skupienie pod 2 gr, 1 cm powyżej punktu celowania od środka przestrzelin. W przypadku skrajnym górnym bez szans trafienia w cel HFT. Jak mało mięsa nad HZ to "0". :cry:
Dodam, że karabinek AA s400f, prędkość 234 m/s mierzone przed strzelaniem, śrut exact 4,52 (pewniejszy do testu niż sprężyna bo wbrew temu co pisał Rycho to jestem na etapie poznawania LGU).
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: {PORADNIK} Zasady strzelania do celów ustawionych pod ką

Postprzez vickers82 » 18 lut 2017, o 13:18

W przypadku skrajnym górnym bez szans trafienia w cel HFT. Jak mało mięsa nad HZ to "0". :cry:


Dokładnie tak jak w opisywanym przeze mnie wyżej przypadku. Można się zdziwić, można.

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Dział ogólny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość