Wilkołaz - 50 m

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 09:19
Lokalizacja: Lublin

Wilkołaz - 50 m

Postprzez kropek » 12 paź 2018, o 22:45

Czołem,
dwa tygodnie temu wybrałem się do Wilkołaza na rekonesans niedawno otwartej strzelnicy.

Miejsce ładnie położone, w wąwozie sprawiającym wrażenie izolacji od otaczającej cywilizacji. Droga prowadząca do strzelnicy jest ledwo utwardzona, trzeba uważać by nie przeoczyć zjazdu z asfaltówki. Gdy będzie mokro można się chyba liczyć z obecnością błota. Zaraz po zjeździe ma się wrażenie przejeżdżania przez cudze podwórko. To zwodnicze, jak mnie zapewniono, droga jest drogą gminną.

Sama strzelnica jest w początkach rozwoju. Współdzielona oś 25/50 m skierowana jest ku zachodowi, zakończona naturalną skarpą, jak to na Wyżynie Lubelskiej, skała macierzysta jest bezpieczna w odbiorze i nieoddawaniu pocisków.

Stanowiska są zadaszone za pomocą namiotu plandekowego, wyposarzone w stoliki z przesłonami międzystanowiskowymi. Obsługa miła, pomocna i otwarta na sugestie. Wydaje się, że klientela tej komercyjnej strzelnicy składa się głównie z ciekawskich adeptów strzelectwa -- ludzi rządnych wrażeń kopa i huku. Sądzę tak po doborze celów i dystansie ich umieszczenia, oraz oczywiście z zdawkowych relacyj prowadzącego strzelanie (właściciela?). Na 50 m nie miałem do czego strzelać, znaczy się tarczownicy do regularnej tarczy sportowej :-), tak zadziorne tamtejsze towarzyustwo strzeleckie jest -- podpuszczają na najbliższy dystans przed wypaleniem!

A ja sobie paliłem ze swoich gwintówek dymnych/bezdymnych, oraz, peemu Sterlinga, który użyczyli właściciele. Był tam jeszcze względny egzotyk w postaci samopowt. chińskiego modelu RPK (wzoru nie pomnę).

Trafiłem tam w niedzielne popołudnie, byłem jedynym strzelającym klientem. Jazda S19 w niedzielę okazała się taka, że te 30 kilosów do Wilkołaza wcale nie było szybsze i spokojniejsze niż kierunek zachodni, ku Wąwolnicy, tłum na drodze i oczywiście paru ciężkich kretynów idących na czołówkę próbowało mi zepsuć radość z miłego słonecznego ostatniego niedzielnika września.

Stawka za strzelanie to 15 zeteł za dwie godziny, powiedziano mi, że przy małym obłożeniu strzelnicy nie zostanie się wygonionym i można strzelać dłużej. Strzelanie po zmroku możliwe -- jest agregat prądotwórczy, ale to musi kosztować więcej, tak mi powiedziano.

Tyle skrótowej relacji.
Pozdrawiam
--
kropek

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: Wilkołaz - 50 m

Postprzez Łeza » 13 paź 2018, o 08:56

Dzięki za opis i relacje kropek.
Byłem ciekaw właśnie co warta ta strzelnica.
W wolnej chwili też się pewnie wybiorę na rekonesans.

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Wilkołaz - 50 m

Postprzez pawlaczyskis » 13 paź 2018, o 20:44

Fajnie że jest kolejne miejsce. Pewnie z przypływem klientów nastąpi rozwój ;) Pewnie zawitam z wizytą! Dzięki za info!
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Strzelnice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość