ROMB

Posty: 11
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 01:20

ROMB

Postprzez Piorun » 6 lut 2015, o 02:08

Ruch Obywatelski Miłośników Broni

Tu głównie chodzi o popularyzację strzelectwa i uproszczenie dostępu do broni dla odpowiednich osób.
Nie narzuca się tego, by w Polsce można było kupić broń czy amunicję jak w Stanach Zjednoczonych ale walczy się ze zbędną "papierologią" i ogromnych ograniczeń związanych ze strzelectwem. Propagowanie strzelectwa sportowego.

Jeśli jest ktoś zainteresowany z pewnością doszuka się więcej informacji.

Ostatnio przerzucili się na facebook'a ale strona w miarę aktualna.

Cele ROMBu

Witamy wszystkich sympatyków i osoby zainteresowane naszymi działaniami. Na wstępie kilka słów o Ruchu Obywatelskim Miłośników Broni. Idea powstania takiej organizacji nie jest nowa. Wszyscy o tym myśleliśmy, szczególnie wtedy gdy osobiście doświadczaliśmy lekceważenia i aroganckiego stosunku urzędników do naszych praw, celów czy pasji. Dzisiaj wiemy, że bez podjęcia wspólnych wysiłków mających na celu zmianę tej sytuacji dalej będziemy traktowani jak niewolnicy.

Organizacja którą powołujemy do życia to organizacja obywateli. Ludzi których łączy wspólny cel - NORMALNOŚĆ!

"Najmocniejszym powodem, by utrzymać prawo do posiadania i noszenia broni przez ludzi jest to, że stanowi ono dla nich ostateczny środek do obrony przed tyranią rządu." Thomas Jefferson (1743-1826) - amerykański prezydent

Nasza organizacja nie nabrała jeszcze formalnego kształtu. Oczekujemy że wszyscy, którzy chcą coś zmienić dołączą do nas. Głos każdego jest ważny. Każdy, jeżeli tylko będzie miał chęć może tworzyć ROMB. Z radością przyjmiemy wszystkie propozycje czy pomysły (konferencja programowa). A z jeszcze większą chęć działania!

Celem, jaki chcemy osiągnąć jest ustanowienie i utrzymanie jednoznacznych zasad regulujących dostęp do broni dla praworządnych obywateli. Najbardziej aktywni z nas mogą liczyć na uznanie środowiska i satysfakcję, że stworzyli coś ważnego nie tylko dla miłośników broni. Coś, co może jak lawina zmieść stare przyzwyczajenia i układy - a nam dać wreszcie zwykłe, uczciwe, służące nam wszystkim Państwo, z którego będziemy dumni.

W organizacji jest miejsce dla każdego. Dla tych, którzy chcą aktywnie działać i mają na to czas i hart ducha. Dla tych, którzy wierząc w cele ROMB-u mogą wspomóc działania organizatorów choćby samą obecnością, a także dla tych którzy będą nas wspomagać choćby dobrym słowem. Każdy głos poparcia się liczy. Musimy pokazać, że są jeszcze w naszym kraju ludzie którzy nie pogodzili się z tym jak jesteśmy traktowani. Jesteśmy świadomi, że nasze dzieci i wnuki będą żyły w takim kraju jaki im zostawimy.

Sama idea leżąca u podstaw powołania ROMB-u, czyli doprowadzenie do przestrzegania prawa w zakresie działania Ustawy o Broni i Amunicji, wydaje nam się pierwszym krokiem do celu. A celem ważniejszym jest doprowadzić do normalności w każdej dziedzinie życia w Polsce. Myśląc takimi kategoriami w naszej organizacji jest miejsce także dla osób nie będących sympatykami broni.

Zarząd ROMB

- - - - - - - - - -


P.S. Oto wyciąg z naszego Statutu - cele stowarzyszenia:

dążenie do ustanowienia i utrzymania jednoznacznych zasad regulujących dostęp do broni dla praworządnych obywateli;
promowanie pozytywnego wizerunku miłośników i posiadaczy broni;
przeciwdziałanie fałszywym stereotypom dotyczącym posiadania broni przez obywateli;
popularyzacja wiedzy o broni;
promowanie odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego.

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Stowarzyszenia/organizacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość