Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Czyli gdzie bezpiecznie strzelać!
Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 355
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 17:47
Lokalizacja: Lublin Czuby

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Cyranek9 » 10 gru 2017, o 11:52

Jorguś napisał(a):Sory, ale czarno to widzę, mnie strzelanie pneumatyczna nie przyniosło żadnych wymiernych korzyści materialnych i raczej są małe szanse że przyniesie ( sponsor dalej pilnie poszukiwany )


No jeżeli ciągle ktoś się nastawia na zyski to faktycznie nie ma o czym mówić. Ja wiem że jest takie stare jakże prawdziwe powiedzenie: "za pieniądze ksiądz się modli" no ale może porzućmy tę niepohamowaną chęć zysku i zróbmy to dla siebie. Reklamujemy się gdzie się da wieszamy banery itp a może wyglądamy jak miłośnicy ufo że mamy forum i na nim piszemy dużo i namiętnie i nawet czasem się gdzieś spotkamy w terenie by wspólnie popatrzeć w lunety ale nie mamy swojego stałego miejsca.

Może wtedy i więcej mat czy klęczaków i pokrowców byś sprzedał

Może się mylę i wiem że dla zamiejscowych jest to mało interesująca opcja ale może by to jednak przemyśleć i przedyskutować
Ludzie zapisują się na krosfity i inne siłownie i płacą abonamenty za możliwość przyjścia i skorzystania z obiektu 2 czy 3 razy w tygodniu i to godzinę czy dwie
(i znowu kij w mrowisku ;) )

Jorguś napisał(a):sponsor dalej pilnie poszukiwany


Jak znaleźć sponsora czegoś czego niema?
Hatsan 90, HW97k, HW40, kiepski awatar i uszczypliwy komentarz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Rakollo » 10 gru 2017, o 16:54

Powiedzmy sobie szczerze, bez wsparcia sponsorów ( obojętne kto to jest) nie ma szans na funkcjonowanie w takiej hali. Koszty niewpółmiernie duże do ewentualnych przychodów :?: o jakichkolwiek zyskach nie mówiąc. Z drugiej strony pozyskanie środków na np. szkolenie młodzieży z Ministerstwa sportu czy innego Ministerstwa ( jest tam mnóstwo kasy na tego typu wsparcia) wymaga kilku rzeczy:
1. Posiadania miejsca odpowiedniego do takiej działalności ( na co najmniej 5-10 lat)
2. ludzi którzy mają odpowiednie kwalifikacje
3. wsparcie osób które pociągnęłyby papierologię
itp.
To jest do zrobienia bo znam ludzi którzy na podobnych zasadach prowadza szkółki dla dzieciaków (np. w szkoleniu snookera) i całkiem dobrze sobie radza. Ale trzeba podejść do zagadnienia od tej strony, prowadzić taką działalność a przy okazji współdzielić takie miejsce do strzelania z pełnoletnimi strzelcami za symboliczne odpłaty. Wtedy to ma sens bo działalność szkoleniowa pozwala finansować w całości koszty wynajmu i pensje dla ludzi którzy to prowadzą.
Temat do przemyślenia.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 355
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 17:47
Lokalizacja: Lublin Czuby

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Cyranek9 » 10 gru 2017, o 16:59

No to ręce mi quwa opadły
Pozdrawiam
Hatsan 90, HW97k, HW40, kiepski awatar i uszczypliwy komentarz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Zagorek » 10 gru 2017, o 17:12

Na temat potrzeby takiego miejsca nie ma co dyskutować bo na pewno się przyda. Mały szczegół aby się nie rozpisywać. CCC (Cena Czyni Cuda) w tym przypadku sam koszt wynajmu CCC - Cena Całkowicie Cosmiczna.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez pawlaczyskis » 10 gru 2017, o 17:13

Na chwilę obecną zdecydowanie tak. Na razie trzeba budować grupę odbiorców...
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Rakollo » 10 gru 2017, o 17:17

Cyranek9 napisał(a):No to ręce mi quwa opadły
Pozdrawiam

A dlaczego ci opadły?? Takie są realia. My nawet jak się strasznie zepniemy nie mamy szans zebrać takich pieniędzy. Nawet jak się dorzuci sekcja łuczników to i tak nie ma szans. W czym widzisz problem z zabraniem kasy jakiemuś ministerstwu na finansowanie naszego hobby?? Bo to jest trudne?
No pewnie, że łatwe nie jest ale łatwo to można nogę złamać a żeby wyrwać kasę już trzeba cokolwiek podziałać. Tyle, że są tacy co wiedzą jak. A to już jest dużo. Jeżeli zbierze się kilka osób które włożą w to swoje umiejętności i chęci do pracy to wszystko można zrobić. Myśl pozytywnie.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 355
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 17:47
Lokalizacja: Lublin Czuby

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Cyranek9 » 10 gru 2017, o 17:28

Widzę ze niezmiennie wszyscy patrzycie jak by tu coś ugrać dla diebie (takie odnoszę wrażenie ale żeby nie było ze kogoś o coś pomawiam)
Hatsan 90, HW97k, HW40, kiepski awatar i uszczypliwy komentarz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Rakollo » 10 gru 2017, o 17:42

Po pierwsze, gdybym to np. ja chciał ugrać coś dla siebie to już bym to robił. Bo akurat mam wiele informacji jak to zrobić.
Po drugie, jeżeli chcesz ugrać coś dla siebie to rób to. Przecież nikt ci nie broni tylko chcemy uzmysłowić ci skalę problemów. Po co masz wtopić czas, kasę czy inne wartości w rzecz nie do przeskoczenia.
Po trzecie. Chcesz mieć coś z tego? Bardzo proszę. Ja jestem chętny do współpracy bo samemu ciężko jest taką działalność prowadzić. Dołącz się. Potrzeba jeszcze kilka osób, żeosoby będą to możemy poważnie rozmawiać bo jak na razie to są czysto teoretyczne rozważania.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Rakollo » 10 gru 2017, o 17:55

A, i jeszcze drobiazg. Warto myśleć o prowadzeniu takiego "biznesu" mając jakąś osobowość prawną, np, jako stowarzyszenie. Inaczej rozmawia się wtedy z przedstawicielami instytucji które mogą finansowac tę działalność. To jest temat do solidnego przemyślenia i przedyskutowania nawet bez budowania bazy użytkowników o których wspominał Dawid wcześniej. Bo to mogą być całkiem niezależne wątki. Prowadzić szkolenia dla młodziaków za które ktoś zapłaci, mieć miejsce gdzie można w każdej chwili postrzelać?? Czegóż chcieć wiecej?? To jak Cyranek? Zainteresowany?
Masz w tej dyskusji spory wkład więc do roboty :-D

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez pawlaczyskis » 10 gru 2017, o 18:06

Cyranek ugrać na czym i kto? Masz tu rzeszę ludzi pracujących u podstaw za darmo w imię idei. Posądzanie kogokolwiek o takie podejście jest niesprawiedliwe!
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Rakollo » 10 gru 2017, o 18:11

Cyranek. jak chcesz to "sprzedam" ci wszystkie informacje jak to zrobić. Tylko to zrób a ja z przyjemnością pokibicuje za sukces. Bo tu sa tylko dwie opcje
Albo ktoś ma kupę forsy i stać go na prowadzenie takiego biznesu. Ale w takim kształcie o którym kiedyś pisałes to bez szans powodzenia. Albo w kilka, kilkanaście osób poprowadzic sekcje szkoleniową bo wtedy finansuje to Państwo. I to już inna bajka

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 355
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 17:47
Lokalizacja: Lublin Czuby

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Cyranek9 » 10 gru 2017, o 18:31

pawlaczyskis napisał(a): Posądzanie kogokolwiek o takie podejście jest niesprawiedliwe!


Jorguś napisał(a):Sory, ale czarno to widzę, mnie strzelanie pneumatyczna nie przyniosło żadnych wymiernych korzyści materialnych i raczej są małe szanse że przyniesie ( sponsor dalej pilnie poszukiwany )


Rakollo napisał(a):Powiedzmy sobie szczerze, bez wsparcia sponsorów ( obojętne kto to jest) nie ma szans na funkcjonowanie w takiej hali. Koszty niewpółmiernie duże do ewentualnych przychodów :?: o jakichkolwiek zyskach nie mówiąc.


ja naprawdę miałem na myśli zorganizowanie się i zrobienie czegoś dla nas. tak jak pisałem wcześniej to może za wiele sobie wyobrażam ale jeśli klub łuczników szukający miejsca do spotkań powiedzmy że zapłaciłby połowę to według moich takich naprędce obliczeń zostało by 1335 zł to uważam że nie jest "cosmiczna" cena jak to Krzychu wspomniał bo powiedzmy że pomijając zamiejscowych którzy mogą mieć wątpliwości co do zasadności płacenia takiej składki to myślę że byłoby możliwe zebranie 14 osób które zapłaciły by 100 zł/ miesiąc za możliwość korzystania z takiego pomieszczenia w zasadzie do woli. może się mylę ale biorąc pod uwagę że za spontaniczne spotkanie z Wami byłem w stanie zapłacić 70 zeta to co to jest 100 a nawet 200 (no jest nas dwóch)

Może nie mam racji to mnie poprawcie
Hatsan 90, HW97k, HW40, kiepski awatar i uszczypliwy komentarz

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez pawlaczyskis » 10 gru 2017, o 18:33

Masz rację. Ale trzeba działać! ;) Jak łucznicy się zgodzą to więcej niż połowa sukcesu!
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Rakollo » 10 gru 2017, o 18:42

Spotykamy się 17-go w Kaznowie i myśle, że bedzie tam trochę okazji do wstepnego porozmawiania o tej sprawie. Rozpisywanie się tutaj nie wniesie zbyt wiele. Ale temat jest naprawdę do przeforsowania.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 395
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 15:10

Re: Strzelnica - zakłady tytoniowe Lublin

Postprzez Jorguś » 10 gru 2017, o 18:45

Kilka lat temu udało mi się zintegrować rozpadające się środowisko strzelectwa pneumatycznego FrontWschodni, w Boduszynie gdzie spotykaliśmy się prawie co tydzień. Następnie dzięki mnie wszystko szlag trafił bo z przyczyn losowych nie miałem czasu w soboty i niedziele na spotkania w Boduszynie.

Wprawdzie tego czasu nie mam za wiele także obecnie, ale niech tam, może dam radę przy Waszej pomocy.
Otwieram ponownie Boduszyn na spotkania, zawody i integrację. Jedyny wkład finansowy to nowa kłódka do bramy z wiekszą ilością kluczy ( ja nie zawsze będę na miejscu, a na pewno nie w zimie ) Będzie jeszcze jeden wkład, pomoc w koszeniu trawy, przycinanie żywopłotu, wycinanie suchych drzew i gałęzi i utrzymywanie miejsca w czystości, ja już nie daję rady ze wszystkim.
Jeżeli taki układ Wam pasuje to mamy gdzie się spotykać w dalszym ciągu. Wprawdzie nie jest to pod dachem ale to strzelectwo terenowe a zawsze można zrobić kawę lub herbatę i uruchomić grill aby coś zjeść na ciepło.
Jak to jest do zaakceptowania to Boduszyn uważam za otwarty. Szczegóły dogadamy na Grodzkiej 15
Ostatnio edytowano 10 gru 2017, o 19:00 przez Jorguś, łącznie edytowano 1 raz
SKŁADAK, system Steyr LG 110 FT, lufa Anschutz, osada FWB-800, stopka MEC free position, spust MEC trigger II, grip, palmrest, baka- RINK, optyka - Viper PST II 3-15x44 FFP EBR 2C. FWB P44

Poprzednia stronaNastępna strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Miejscówki/lokalizacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości