Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez pawlaczyskis » 22 sty 2016, o 09:40

Jak tam ktoś bada temat? Bo jak zamrzemy w martwym punkcie to tak zostanie ;)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Posty: 37
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 18:16

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez koyot » 22 sty 2016, o 11:59

temat staną ...

1-koyot
2-Karolka
3-Vickers
4-Piotr
5-Łeza
6-Dawid

za mało ludzi by założyć stowarzyszenie,
jak będzie 15 robimy walne zgromadzenie
członków założycieli, następnie wybór władz, statut ...
i do UM wydział sportu w Lublinie

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez vickers82 » 25 sty 2016, o 22:31

Doszło dwóch kolegów:

1-koyot
2-Karolka
3-Vickers
4-Piotr
5-Łeza
6-Dawid
7-Paweł K.
8- Marek K.

Posty: 10
Dołączył(a): 24 sty 2016, o 18:16

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez Piotrek » 27 sty 2016, o 22:42

Super inicjatywa. Chętnie znajdę się na liście członków stowarzyszenia.

Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 10 lut 2015, o 11:24
Lokalizacja: Lublin/Niedrzwica Duża

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez Adico » 3 mar 2016, o 11:43

Kibicuje Wam mocno, ale widzę że temat utknął. Skoro brakuje kilku osób by założyć własne stowarzyszenie to może warto rozważyć wstąpienie do istniejącego. Miałem niedawno walne w swoim klubie i rozmawiałem z prezesem, nie widzi przeszkód by przyjąć nowych członków. Weszli byście na gotowe, klub juz działa, wystawia kwity potrzebne do patentu, licencji i do WPA
Pozwolenia mielibyśmy jeszcze w tym roku. I co najważniejsze atmosfera fajna,problemów nie stwarzają. Mógłby być to taki lubelski oddział klubu. Moim zdaniem warto to rozważyć.

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez pawlaczyskis » 4 mar 2016, o 13:03

Ciekawa opcja. Napisał byś coś więcej?! Ja jestem poważnie zainteresowany!!
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Posty: 10
Dołączył(a): 24 sty 2016, o 18:16

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez Piotrek » 4 mar 2016, o 16:04

Również jestem żywo zainteresowany i chętnie poczytam o szczegółach :-D

Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 10 lut 2015, o 11:24
Lokalizacja: Lublin/Niedrzwica Duża

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez Adico » 5 mar 2016, o 00:38

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak: zgłaszacie się do prezesa klubu - Karol Gójski namiary na www.kaliber.turio.pl - wpłacacie wpisowe 400zł plus roczna składka 200zł. Co ważne od razu jesteście członkami Klubu - niektóre wymagają półrocznego stażu, podczas którego doją was na kasę na "obowiązkowych" treningach - tu takich praktyk nie ma. Do egzaminu na patent wymagane jest trzymiesięczne członkostwo w klubie sportowym a ponieważ składka jest roczna a nie miesięczna to nie ma większych problemów z wystawieniem papierów i można zdawać egzamin w najbliższym terminie (jeszcze nie wiem kiedy będzie w Lublinie, ale najwcześniej po połowie kwietnia). Po zdaniu patentu droga do pozwolenie otwarta:) Klub jest sportowo kolekcjonerski także wystąpić można o pozwolenie na broń sportową do celów strzelectwa sportowego i sportową do celów kolekcjonerskich. Patent i licencja sportowa zwalniają z egzaminu na Policji.
Kilka słów o samym Klubie Kaliber. Członkami są głównie miłośnicy broni a nie sportowcy wyczynowcy. Atmosfera bardzo sympatyczna, na zawodach nie ma spiny. Są otwarci na nowych członków i nie stawarzają sztucznej otoczki "elitarnosci". Klub nie ma własnej broni, ale ma fajny układ z firmą przeprowadzającą szkolenia taktyczno strzeleckie, także na zawodach jest z czego postrzelać. W zeszłym roku robili też w klubie szkolenia z zakresu strzelcectwa praktycznego - czyli taki wstęp do IPSC.
Prezes jest wstępnie uprzedzony, że moga sie zgłaszać osoby z okolic Lublina, tak więc w rozmowie powołajcie się na mnie (Adam Madejczyk - dla tych co nie wiedzą ;) )
Ja swoją żonę już zapisałem:)

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez pawlaczyskis » 5 mar 2016, o 13:43

Fajna opcja! Doczytałem i napiszę, żeby było w jednym temacie - siedziba klubu Małaszewicze. Nie ma daleko jak coś ;)
Czyli na wejście jest 600zł... Kurde :D Chyba wchodzę w temat... :D

Ktoś jeszcze? ;)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez vickers82 » 5 mar 2016, o 13:45

Również jestem zainteresowany.
Swoją drogą żeby nie dało się z całego województwa uzbierać 15(!) osób do założenia swojego towarzystwa to normalnie nie mogę tego pojąć.
Na forum grubo ponad setka ludzi zarejestrowana a udziela się kilku. Żyjemy w takim położeniu że zbrojenie się to wręcz konieczność w obliczu możliwości zalewu naszego kraju przez falę ciapatych czy bezpośrednie sąsiedztwo narodu w którym dalej gloryfikuje się bandytów którzy mordowali całe polskie wsie... Tylko jak widać ludziska sobie z tego zbytnio sprawy nie zdają...

Posty: 37
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 18:16

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez koyot » 5 mar 2016, o 17:00

temat klubu przerabiałem kilka lat temu, było ciężko. zebrałem 40 osób zainteresowanych,
jak papiery miały iść do UM, czyli trzeba było złożyć podpis, zostało 6 ...
trzeba zacząć się spotykać, inaczej nic nie zdziałamy, bo ludzie się nie znają i nie widzą nic dla siebie ...
tzn. co by taki klub zmienił, jak by powstał ... trzeba człowieka lub grupy ludzi z wizją :-) dopiero temat ruszy,

ja osobiście, nie mam parcia na posiadanie patentu, broni, znam inne możliwości wydatkowania 600 zł
z drugiej strony 600 x 15 niezły byśmy mieli kapitał założycielski, można własny teren wydzierżawić lub pozyskać od miasta

Posty: 2
Dołączył(a): 2 mar 2016, o 16:51

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez xmadmanx » 9 mar 2016, o 09:26

Witam,
Jak najbardziej jestem za utworzeniem, pytanie tylko jaki będzie efekt końcowy z organizacją ?
Od siebie dodam że chętnie wpiszę się na listę z bratem czyli +2 do ewentualnych członków.
Jeżeli temat dalej aktualny mogę pogadać z kolegami, którzy również poszukują tej drogi zdobycia pozwolenia, myślę że jeszcze ktoś byłby chętny.
Proszę o info czy wszystko stoi w miejscu czy jakaś szansa dla tej propozycji założenia organizacji jeszcze istnieje.

Posty: 37
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 18:16

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez koyot » 9 mar 2016, o 12:17

Panowie, i Panie, moja skromna propozycja jest taka:
trzeba się spotkać i pogadać, (może być i spotkanie z strzelaniem) najlepiej, weekend ... może być np. poligon majdanek,
jakiś grill, piwko* dla pełnoletnich ;-) wówczas zobaczymy ilu nas jest, ilu może być na liście założycielskiej,
może macie jakieś pomysły które można by zrealizować po założeniu klubu ...

i wówczas będzie już w miarę to sklarowane czy w tym roku... w jakim terminie klub powstanie,
sprawa jasna, rozumiem że ludzie z listy są chętni, więc, może za tydzień 19/20.03 sobota czy niedziela
spotkajmy się i pogadajmy,

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez vickers82 » 9 mar 2016, o 13:06

Pasuje niedziela jak dla mnie tylko jakoś po południu.

Posty: 2
Dołączył(a): 2 mar 2016, o 16:51

Re: Stowarzyszenie Kolekcjonerskie

Postprzez xmadmanx » 9 mar 2016, o 13:43

Ok, dobry pomysł, ja też jestem narazie za niedzielą po południu.

Poprzednia stronaNastępna strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Regulacje prawne/pozwolenia/materiały dydaktyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość