Jaki śrut do wiatrówki

Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 21:08

Jaki śrut do wiatrówki

Postprzez draxar » 5 gru 2018, o 18:49

Witam
Proste i pewnie częste pytanie na forum co radzicie do wiatrówki Wiatrówska BSA Buccaneer SE 4,5 mm. Ostatnio jak byłem w terenie z waszą ekipą koledzy po fachu powiedzieli mi,że najelpszy do buccaneera jest śrut twardy co to oznacza i pytanie jaką wagę śrutu a także markę wybrać.
https://www.militaria.pl/bsa/wiatrowka_ ... l?cat=1179

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Jaki śrut do wiatrówki

Postprzez tompas » 5 gru 2018, o 20:23

Witam nowego kolegę.Ja bym Ci radził zakupić tester śrutów JSB ew.H&N (jest to zestaw różnych średnic i wag śrutu danego producenta).I nie pozostaje nic innego jak tylko strzelać i porównywać wyniki oraz wyciągać wnioski.Tak po prostu nikt Ci nie powie ,że ten i tylko ten śrut będzie dla Twojej wiatrówki najlepszy chyba tylko posiadacze tego samego typu karabinka którzy wybrali już optymalny kaliber i wagę śrutu.Moja rada zacznij od JSB.

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: Jaki śrut do wiatrówki

Postprzez Łeza » 5 gru 2018, o 20:47

Podstawowe pytanie:
Czy karabinek był sprawdzony i ewentualnie modyfikowany? Najpierw trzeba mieć 100% pewności sprzętu, powtarzalność strzału, praca systemu itd. Dopiero potem można rozmawiać o doborze śrutu ;)

Tak więc podstawowe pytanie: jesteś pewien karabinka swego? ;)

Avatar użytkownika
Posty: 2563
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Jaki śrut do wiatrówki

Postprzez pawlaczyskis » 5 gru 2018, o 21:24

Kolejna kwestia jest taka że Besa jest bardzo wrażliwa na zmianę prędkości. Przy fabrycznych 230m/s twardy śrut (HN Field Target) . Z doświadczenia wiem że przy 239 chodzi juz Exact :) Tylko testy prawdę powiedzą.
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 21:08

Re: Jaki śrut do wiatrówki

Postprzez draxar » 6 gru 2018, o 13:45

Co do śrutu na razie strzelam z H&N Baracuda a wiatrówka nie była w żaden sposób modyfikowana jest nowa fabrycznie z militaria.pl. A Jeszcze taka sprawa jest jakaś dobra stronka z wyborem śrutu bo na miliatia.pl sprawia wrażenie, że oferta jest okrojona.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Jaki śrut do wiatrówki

Postprzez Zagorek » 6 gru 2018, o 14:51

Ten H&N jest spoko tylko bardzo drogi. Porównaj go z CROSMAN PREMIER DOMED 0,51g za 25 zł i exact 4,52 0,547g za 30 zł i który wyjdzie najlepiej. Podobno w Besach również dobrze lata H&N Field Target Trophy 4.5mm ale to już ze 40 zł paczka.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Warsztat pneumatyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość