HomeMade

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

HomeMade

Postprzez Łeza » 11 gru 2014, o 12:24

Ktoś coś kombinował samemu ze zrobieniem celi? Macie jakieś zdjęcia albo porady? Chętnie bym podejrzał, bo może jakiś aktywny cel bym sobie zrobił :)

Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 21:23
Lokalizacja: Lublin

Re: HomeMade

Postprzez Nabuchodonozor » 11 gru 2014, o 13:58

Oj trochę tego było. Jedne z moich ulubionych to puste kapsułki 12g po CO2. W otwór po przebiciu wkręcałem wkręta + podkładkę (papiaka) i to stawiałem na szyjce, na jakiejś deseczce/pniaczku, czy ławeczce. Wersja ulepszona była zawieszona i nie trzeba było co chwilę chodzić i je stawiać. Co tam jeszcze miałem..... o już pamiętam, spinery. Te znowu składałem ze śrub, blaszek, przy wykorzystaniu m.in. spawarki. Jak chcesz to mogę Ci dać kilkanaście okrągłych elementów wycinanych laserowo z grubej blachy. Wykorzystywałem takie właśnie do spinerków i innych celów, te mi zostały niewykorzystane a jeszcze by coś z tego zrobił.

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: HomeMade

Postprzez pawlaczyskis » 11 gru 2014, o 14:22

Ja mam cel biathlonowy własnej roboty :) Cyknę fotki i się pochwalę. Spinery też powinny być prostą sprawą :)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 21:23
Lokalizacja: Lublin

Re: HomeMade

Postprzez Nabuchodonozor » 11 gru 2014, o 15:14

Jeśli ktoś by był chętny to mogę mu oddać takie "blaszki". Fajne z nich wychodzą spinerki, a ich grubość wystarczająca na ołowiany ostrzał ;)
Co prawda nie mam żadnych zdjęć swoich konstrukcji ale myślę, że jeśli ktoś ma odrobinę wyobraźni oraz umie się posługiwać śrubokrętem to coś zawsze zrobi. Ja poza takimi blaszanymi celami lubiłem strzelać do balonów wypełnionych wodą :D
Załączniki
IMG_8034.JPG
(97.91 KiB) Pobrane 2122 razy
IMG_8033.JPG
(142.7 KiB) Pobrane 2122 razy

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: HomeMade

Postprzez pawlaczyskis » 11 gru 2014, o 15:19

O! :) Może ja bym był chętny na dwie trzy takie! :)

To jest mocny patent :D

Obrazek

Łeza! Robimy? :D xD
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 21:23
Lokalizacja: Lublin

Re: HomeMade

Postprzez Nabuchodonozor » 11 gru 2014, o 15:25

A kto daje Jeepa? :D Taki terenowy tarczociąg hehe.
O, a jeśli by się znalazł chętny by poświęcić autko to można by na nim zamontować figurkę np. dzika i wtedy byłby to cel ruchomy jak znalazł. I potem z tym na zawody, jeden kieruje autkiem a drugi strzela ;) Można by wtedy zrobić z tego konkurencję drużynową hehe. Jedna osoba z drużyny kieruje autkiem tak aby druga osoba z przeciwnej drużyny nie mogła trafić.
Ja się blaszkami mogę podzielić ;)

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: HomeMade

Postprzez pawlaczyskis » 11 gru 2014, o 15:28

Łeza siedzi w branży to coś ogarnie może co? xD

Z blaszkami, jeżeli to nie problem, to pamiętaj o mnie przy najbliższym spotkaniu! :)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 21:23
Lokalizacja: Lublin

Re: HomeMade

Postprzez Nabuchodonozor » 11 gru 2014, o 15:30

Będą u mnie leżały w szafce i czekały, jeśli takowe dojdzie do skutku to wezmę :)

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: HomeMade

Postprzez vickers82 » 11 gru 2014, o 16:19

Ja mam kilka celów HFT, stadko silhouette, biatlon i trochę spinnerów i jakby co to dostęp do takich krążków też, tyle że wycinanych plazmą ale nie są złe :)
A fajny patent mają goście ze Śląska na tarczociąg. Zrobili to z "układu jezdnego" starego dziecięcego wózka. Umocowali na tym podest i można i dwie figurki postawić i tarczownicę np. Na końcu wbity w ziemię jest bloczek i za pomocą sznurków można sobie tym wózkiem na dowolną odległość jeździć. Jak znajdę fotki tego gdzieś to wrzucę link, fajna sprawa ;)

EDIT:

To jest to:

http://cezbar.info/loknd/index.php?opti ... &Itemid=51

Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 21:23
Lokalizacja: Lublin

Re: HomeMade

Postprzez Nabuchodonozor » 11 gru 2014, o 17:54

Pomysł nie głupi. Ale jak dla mnie za dużo tego, gdybym chciał postrzelać to musiałbym wyjechać dzień wcześniej i to busem. A tak wolę mniej kg wozić ze sobą a raz na jakiś czas wstać, rozruszać kości i przejść się te kilkadziesiąt metrów. Myślę, że takie coś jest wygodne jak ktoś ma stałą i bezpieczną miejscówkę. Wozić to ciągle ze sobą po to aby postrzelać przez godzinkę, no tak sobie.....

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: HomeMade

Postprzez Łeza » 12 gru 2014, o 09:30

No patent z samochodem ciekawy, pytanie jak długo by przetrwał :)
Kapsułki po CO2 też fajna sprawa, tylko w sumie to nie używam ich to i brać nie ma skąd :D
Nabuchodonozor i ja bym chętnie ze 2, 3 krążki przygarnął przy jakiejś okazji.

Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 21:23
Lokalizacja: Lublin

Re: HomeMade

Postprzez Nabuchodonozor » 12 gru 2014, o 10:42

No to teraz trzeba by stworzyć tę "jakąś okazję" ;-)
Kiedyś miałem cały wór pustych kapsułek, poszukam go.

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: HomeMade

Postprzez Łeza » 17 gru 2014, o 09:13

Ostatnio robiłem porządki i znalazłem kupkę tych blaszek co poczta dorzucała żeby dociążyć list. Chyba dadzą sobie radę ze śrutem, więc może się nadadzą na jakiś cel.

Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 21:23
Lokalizacja: Lublin

Re: HomeMade

Postprzez Nabuchodonozor » 17 gru 2014, o 09:40

Masz na myśli te blaszki InPostu? Jeśli tak to długo one nie wytrzymają :/ U mnie po jednym dniu ostrzału z HW 50 taka blaszka była praktycznie cała zdeformowana. A po Hatsanie dziurawa :-P

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: HomeMade

Postprzez Łeza » 17 gru 2014, o 11:39

Tak te blaszki mam na myśli. Cóż w takim razie muszę je potraktować jako jednorazowe.

Następna strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Cele wiatrówkowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości