Falcon M18+ 4-18x44

Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:06
Lokalizacja: Bytom

Falcon M18+ 4-18x44

Postprzez Oko » 28 lut 2021, o 21:46

Czy ktoś ma ten celownik i czy mógłby coś na jego temat napisać. Jaki ma uchyb paralaksy, jak wygląda obraz i ostrzenie na dystansach HFT. Chodzi mi o celownik Falcon M18+ 4-18x44 z siatką w pierwszym planie B28 FFP ( poproszę o rysunek siatki i parę zdań na jej temat). Dwa zdania na temat porównania tego celownika z celownikiem Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP 30 mm AO EBR-2C. Jak się nie mylę, to Dorotka (Ixi ATV) ma celownik tej firmy. Z góry piękne dzięki. :D
Nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się przyzwoicie.
Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności.

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: Falcon M18+ 4-18x44

Postprzez Łeza » 1 mar 2021, o 21:41

Falcona mamy już dobre kilka lat. Najpierw siedział u mnie na HW97, potem na armsie s400 i obecnie na Waltherze u Ixi.
Obraz bardzo ładny, paralaksa bez zarzutu.
Siatka jak dla mnie lepsza jak w Vortex bo ma mniej "przeszkadzajek". Krzyż cienki ale dobrze widoczny.

W sumie to przy okazji zerknę przez Falcona i Vortexa, bo sam jestem ciekaw jak się mają w bezpośrednim starciu.
Przez Vortexa patrzyłem, ale dość dawno temu i nie mam pewności jak wypadnie jeśli chodzi o jakość obrazu w tym porównaniu.

Generalnie Falcon jak dla mnie jest bardzo dobrą lunetą i sprawdza nam się tak w HFT jak i przy sylwetkach.

Jeśli wybierałbyś się na Stalingrad to mógłbyś zobaczyć na żywo jak się prezentuje.

Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:06
Lokalizacja: Bytom

Re: Falcon M18+ 4-18x44

Postprzez Oko » 2 mar 2021, o 22:23

Piękne dzięki Łeza :D
Nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się przyzwoicie.
Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności.

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Optyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość