Simmons Protarget 6-24x44 SF Mildot

Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 21:08

Simmons Protarget 6-24x44 SF Mildot

Postprzez draxar » 20 gru 2022, o 12:53

Co myślicie o tej lunecie? Kosztuję na militaria.pl około 900 zł. O ile wogóle będzie na stanie. A tak naprawdę to chciałbym zapytać co sądzicie o lunetach firmy Simmons czy jest w miarę dobrą opcją. Słyszałem, że nie są mocno wytrzymałe. Ja pytam jednak o oporządzenie do wiatrówki na Co2 a nie mocnej broni palnej. W wiatrówkach nie wiadomo jak mocna luneta chyba nie jest potrzebna.

Tu załączam stronkę: https://www.militaria.pl/simmons/luneta ... ml?cat=824

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Simmons Protarget 6-24x44 SF Mildot

Postprzez Zagorek » 22 gru 2022, o 07:42

Firma mało znana i popularna. Miałem kilka lat temu ich lunetę i padła dość szybko na sprężynie. Ta którą miałem była słabej jakości i szybko się jej pozbyłem. Nie pamiętam jaki to był dokładnie model. W Tej cenie możesz śmiało kupić np, Hawke model Vantage czy Airmax. Hawke to sprawdzona marka i nie kombinowałbym z Simmons-em. Dobrą opcją jest też Vortex nawet używany z dobrą gwarancją.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 21:08

Re: Simmons Protarget 6-24x44 SF Mildot

Postprzez draxar » 22 gru 2022, o 11:24

No to chyba tak zrobię. Miałem do czynienia z Hawke i nie narzekam. Już nie jesteś pierwszą osobą, która mówi o ich słabej wytrzymałości. Także nie będę raczej wydziwiał.

Dzięki za odpowiedź.

Grupa LFS
Posty: 846
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Simmons Protarget 6-24x44 SF Mildot

Postprzez tompas » 23 gru 2022, o 15:46

Mam Hawka airmaxa 4-12 x40 i nic go nie rusza jak był i taki jest. Porządny krzyż ,sprzęt do rąbania drzewa.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: Simmons Protarget 6-24x44 SF Mildot

Postprzez vickers82 » 1 sty 2023, o 11:13

Miałem kiedyś, dawno temu jakiegoś simmonsa, modelu nie wspomnę, kupiłem od Kolegi z Frontu Wschodniego i powiem że jak za pieniądze które za to dałem to szkło bardzo ok. Ładny i czysty obraz, powiem że nie odbiegał za wiele od dużego DOTa. Siedziało to u mnie na s400 z krzyżem duplex i z tym zestawem otarłem się o pudło na Tawerniakach bodajże w 2014r.

https://www.youtube.com/@Vickers010782

Na banerze z linku jest ten zestaw a na filmikach widać obraz chociaż gołym okiem wyglądało to o wiele lepiej.
Ale wg mojej oceny 900 to trochę za dużo i lepszym wyborem będzie sprzęt polecony przez Zagorka.

Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 21:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Simmons Protarget 6-24x44 SF Mildot

Postprzez Nabuchodonozor » 1 maja 2023, o 21:55

A to może nie była przypadkiem lupka ode mnie? Jakbym miał sięgać pamięcią te dziesięć lat albo i więcej wstecz to bym wskazał, że miałem wówczas model AETEC 2.8-10x44 WA z siatką truplex ;) W tamtym okresie iększość szkiełek rozchodziło się właśnie głównie na forum (żebym ja tylko pamiętał komu przekazałem Nikona i Zeissa :roll: ) Miałem parę różnych modeli Simmonsa i wspominam je wszystkie bardzo dobrze, żadna nie szwankowała ani żadna też nie padła (ale i sprzęty nie były z grup desteukcyjnych). W tamtych latach w swoim przedziale cenowym wypadały bardzo przyzwoicie, dzisiaj konkurencja jest już na rynku dużo większa, aczkolwiek ja bym się nie bał zaryzykować.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: Simmons Protarget 6-24x44 SF Mildot

Postprzez vickers82 » 7 maja 2023, o 11:30

Tak tak, to od Ciebie było i to dokładnie ten model, pamięć mi się odświeżyła po tym poście ;) potem poszła w świat z at44, z tego co na tą chwilę kojarzę to gdzieś pod Zamość. Wystawiłem sam karabin ale gość tak się uparł na tą lunetę podczas oględzin że nie było rady na niego i poszedł cały zestaw.

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Optyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość