Alternatywa dla Vortex Diamondback HP 3x12

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 28 sty 2021, o 19:26
Lokalizacja: Nowy Krępiec koło Świdnika

Alternatywa dla Vortex Diamondback HP 3x12

Postprzez rafhie » 5 mar 2021, o 22:49

Witam

Prawdopodobnie będę potrzebował coś w cenie ok 1300-1500zł i do Was prośba o jakąś podpowiedź. Może ktoś ma ciekawą używkę na zbyciu ?, Najlepiej krzyż FFP a jeszcze lepiej tuba 1cal. Wiem już o Vortexe z FFP za ok 1700zł oraz Falconie s18 za 1650 . Obie sa jednak na 1,18cala a ja dopiero co dwa dni temu kupiłem BKL 260ke do mojego calowego vortexa HP .....

..... a było to mniej wiecej tak. Jak wiecie nabyłem szczęśliwym trafem HW97. Ponieważ z pierwszego mojego planu opartego na liderze i jakiejś tam lunecie narconia pozostał mi montaż kompensacyjny diany pozostało mi dukupić nową lunetę gdyż w narconii obracal się juz krzyż. Na OLX znalazlem w okazyjnej cenie tytułowego Vortexa. Dożywotnia gwarancja i dobre opinie w necie nakłoniły mnie do zakupu. Właściciel twierdził że luneta w pełni sprawna a że potrzebuje szybkiej kasy na remont poddasza stąd tez i cena w miarę niska zeby szybko poszło. W sumie dobrze go rozumiem bo sam własnie stawiam scianki GK u siebie na strychu. Zatem vortex za pomocą diany został sparowany z HW ale po ostatniej strzelance na dworze cos mnie tknęło ze chyba diana nie daje rady. Chodzi o to ze rególarnie strzelam sobie na strychu na 14m. Na dworze na ok 30m. Lunetę zerowałem na 25m potem na strychu poprawiałem ustawienie "nawiewu". Ale jak poszedlem w weekend postrzelać na dworze to się okazało ze Srodkiem krzyża nie trafiam i muszę brać poprawkę w bok. Początkowo myślalem ze to wiatr znosi śrut ale przez całe strzelanie trafiałem tylko na tej jednej konkretnej poprawce w bok. Wymyslilem ze diana nie trzyma kierunku i trzeba nabyć coś lepszego. Szybki "risercz" i ciach na allegro się trafia BKL 260 za mniej niż poł ceny nowego. Kupiłem. Montuje lunete... no i fackup. Mój vortex ma za grubą obudowę wieżyczek jczy jak to tam się zwie. Dokręcenie obejm pewnie zrobi z niej banana lub w najlepszym przypadku i tak nie będzie na 100% równolegle do lufy. Przespałem się tym tematem i zdecydowałem że nie będę kombinwował z odsyłaniem lub kupował kolejnego motażu tylko pocienkuję montaż tak żeby luneta siadła w obejmach tak jak to powinno być. No i tak też zrobiłem. Za pomocą dostępnych narzędzi do GK podszykowałem motaż delikatnie tak zeby nie zrobić z niego przypadkiem montażu dwuczęściowego. (używałem szlifierki kątowej z tarczą do cięcia). 5min strachu i gotowe. Ślady ładnie zamaskowałem sprayem czarny mat. Wyszło jako tako ale przecież "i tak się z tego nie będzie strzelać". Luneta "siada" idealnie. Poskręcane .... Zeruje na dostępnych 14m ....kolejny strzał i oczom nie wierze... Krzyż ma odchyłke kilkanasie stopni od pionu. Nerw mnie już bierze ale w sumie jestem spokojny. Przeciez jest wieczysta gwarancja. No i kwity które dostałem w komplecie z lunetą a o których sprzedawca nie wspominał przez telefon. Trzy protokoły z napraw gwarancyjnych. Ide sprawdzić co tam było. Okazuje się że na trzy wizyty w serwisie dwa razy naprawiano mocowanie krzyża. Zatem 3ci raz popsuło się to samo :D:D:D. Czyli możliwy zwrot kasy lub wymiana na nową :D. Jestem zarobiony :D. Sprawdzam więc z wypiekami na twarzy co tam w Kolbie mają. Okazuje się w cenie mojej lunety jest tylko crossfire II a najtańszy diamondback kosztuje 1699 czyli niestety czekała by mnie dopłata. :( a do tego tuba 1.18 cala więc i trzeba kupić kolejny montaż ;((( a dodatkowo własnie obniżyłem wartośc dopiero co kupionego BKL ;((((((. Masakra jednym słowem. Inwestycja w tą zabawę rośnie szybciej niż kurs Bitcoina. Ale w sumie co tam...


Pozdro :)

Avatar użytkownika
Posty: 994
Dołączył(a): 5 lut 2019, o 09:49

Re: Alternatywa dla Vortex Diamondback HP 3x12

Postprzez Jabu » 6 mar 2021, o 05:58

No stary, ale historia, moment ze szlifierką rzuca na kolana :D Nie mam nic na sprzedaż, chciałem tylko wyrazić swoje zdanie na temat opowieści :)

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Alternatywa dla Vortex Diamondback HP 3x12

Postprzez Zagorek » 6 mar 2021, o 10:37

Trochę pech a trochę szczęście (gwarancja). Jeśli FFP do HFT to tylko Vortex, Falcon lub Delta bo po prostu innych nie ma. Delta około 1800 - 2000 zł nowa i tubus 1". Tylko dlaczego w 1 planie? Ja bym na Twoim miejscu pozostałbym przy diamondback hp lub kupił Vortex Diamondback Tactical 4-12x40 i dał Dawidowi do przefokusowania.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: Alternatywa dla Vortex Diamondback HP 3x12

Postprzez Łeza » 6 mar 2021, o 12:12

Jeśli jest opcja zwrotu pieniędzy to ja bym wziął pieniądze i kupił kolejną używkę (Vortexa). Pechowo trafiłeś. Te lupki raczej ciężko zajechać.

PS
Kątówka nie jest najlepszym narzędziem do działań przy wiatrówce... :P

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 28 sty 2021, o 19:26
Lokalizacja: Nowy Krępiec koło Świdnika

Re: Alternatywa dla Vortex Diamondback HP 3x12

Postprzez rafhie » 6 mar 2021, o 17:14

Łeza napisał(a):PS
Kątówka nie jest najlepszym narzędziem do działań przy wiatrówce... :P


Rozumiem że oczami wyobraźni można zobaczyć jak Grażyna trzyma HW między udami a Janusz zbiera materiał szlifierką.
Uspokajam jednak że HW było za scianą w pokrowcu :) Dysponuję imadłem na stryszku które to wtachałem tam celem ustabilizowania mojego beemana p17. Sprawdzałem jaki on ma rozrzut sam z siebie. I przy operacji montaż był zamontowany w imadle. Frezarka by była idealna ale nie posiadam.

A tak na poważnie jaki montaż polecacie poza BKL ? w niższej cenie
Szkoda że Wasze spotkania jeszcze nie ruszyły. Łatwiej by było obgadać temat na żywo

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 28 sty 2021, o 19:26
Lokalizacja: Nowy Krępiec koło Świdnika

Re: Alternatywa dla Vortex Diamondback HP 3x12

Postprzez rafhie » 8 mar 2021, o 15:12

Mały updade do sytuacji. Jestem właśnie po słowie z Panem serwisantem z Kolby. Dostanę na wymianę Diamonda z FFP bez dopłaty. Kwestia teraz na czym to posadzić zeby znowu nie wtopić kasy ????? Ten BKL 260 z 5mm za wysoki chyba. Ostatecznie mam jeszcze opcję jak podwyższyć sobię bakę policzkową (bez użycia kątówki) bo podejrzewam ze alternatywne montaże jednoczęściowe raczej też będą podobnej wielkości.

Avatar użytkownika
Posty: 994
Dołączył(a): 5 lut 2019, o 09:49

Re: Alternatywa dla Vortex Diamondback HP 3x12

Postprzez Jabu » 8 mar 2021, o 16:23

Weź ty pojedź do serwisu wiatrowego z tym tematem, tam załatwisz wszytko na miejscu.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 28 sty 2021, o 19:26
Lokalizacja: Nowy Krępiec koło Świdnika

Re: Alternatywa dla Vortex Diamondback HP 3x12

Postprzez rafhie » 16 mar 2021, o 18:20

Jabu napisał(a):Weź ty pojedź do serwisu wiatrowego z tym tematem, tam załatwisz wszytko na miejscu.


Zasadniczo i ja tez tak pomyślałem. Zatem dzwonie w piątek do Serwisu Wiatrowego przed zamknięciem czy siedzą może dłuzej to bym podjechał po 17. (powiedzieli mi że często siedzą dłuzej i żeby dzwonić się pytać czy siedzą jeszcze). Nikt nie odbierał więc luz. Pojadę w sobote. Zapakowałem lunete, HW i BKL i pojechałem zakończyć temat z montażem. NO i stoje w sobotę godzina 10:00 przed SW a brama zamknięta i żywej duszy nie widać. Trudno sie mówi. Jade z powrotem te 53,8km do domu . W niedziele siadam do tematu na allegro. Szukam delty bo pewnie taką bym kupił w SW. Jak na złość na tych aukcjach większość zdjęć to jedno i to samo zdjęcie montażu nie zależnie od rozmiaru. A przecież najważniejsza kwestia żeby mój tłuścioch siadł w obejmach a nie na listwie montażowej jak to miało miejsce poprzednim Vortexem i BKL. Trafiam na aukcję z Delta Optical AG-30MH412. Na fotce obejmy wydają się mieć odpowiedni dystans od listwy. Kupuję :). No i dzisiaj mamy juz wtorek. Paczka na stole a ja myślami już strzelam na stryszku :)))). Otwieram... wyjmuję... nooooooooosz kur................. co za *(*&^%&^$#@%$$ !!!!!!!!! Wysłali mi M zamiast MH. Przymierzam lunetę no i brakuje ten 1mm zeby siadła. Tylko 1mm... nie pozostaje mi nic więcej jak iść z tym na strych i chociaz przymierzyć czy taka wysokość montażu jest odpowiednia.... a szlifierka ciągle gdzieś tam leży :)))

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Optyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość