Legalizacja i nabicie butli powietrznych 300/450 bar.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 20 lip 2017, o 22:14
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: Legalizacja i nabicie butli powietrznych 300/450 bar.

Postprzez zulusj23 » 28 lis 2017, o 12:12

Dziś napełniałem butlę w sklepie nurkowym na Orkana bo Tryton będzie czynny dopiero po pierwszym. 6 litrów, 300 bar, 17 PLN. Urządzają nowy lokal, sprężarka bajer, wygląda na nowiutką, docelowo kilkusetlitrowy bank powietrza pod ciśnieniem 300 bar. Tylko zawór tej mojej butli chodzi piekielnie ciężko. Co prawda da się ustawić minimalny wypływ ale bardzo to kłopotliwe. Zobaczymy czy przy pierwszym napełnianiu nie rozwalę karabinka bo w nim nie ma niestety samodzielnego kartrusza...
DAYSTATE MK3 RT + KANDAR

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2533
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Legalizacja i nabicie butli powietrznych 300/450 bar.

Postprzez Zagorek » 28 lis 2017, o 13:16

Nabicie od zera za 17 zł czy od np. 150 bar bo to zasadnicza różnica. Jak za dobicie to drogo. Zawór jak nie jest wolny to tylko dobre wyczucie bo skok dużego ciśnienia może uszkodzić np. uszczelki, kartusz da radę bez problemu bo na pewno ma próbę ponad 300 bar.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 20 lip 2017, o 22:14
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: Legalizacja i nabicie butli powietrznych 300/450 bar.

Postprzez zulusj23 » 28 lis 2017, o 14:29

Butla była całkowicie pusta. Specjalnie przed zakupem pytałem jaki typ zaworu posiada. Sprzedający twierdzi, że ten Drager ma dolne wrzeciono z drobnym gwintem, czyli ponoć to właśnie wolny zawór. Nie wiem, nie znam się, nie mam z czym porównać. Faktem jest że okropnie głośno syczy po nawet delikatnym odkręceniu. 300 bar to nie pierd i żartów nie ma ;)
DAYSTATE MK3 RT + KANDAR

Poprzednia strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Karabinki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość