BMK 40 - chińskie cudo

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez Zagorek » 17 lut 2018, o 14:41

Jako, że dysponujemy 2 sztukami (Paweł ma drugą) to warto porównać i troszkę opisać dla tych co nie znają flagowego chińskiego produktu. Karabinek to w skrócie klon i to bardzo udany Air Arms TX 200 MK 3, dłuższa lufa niż w wersji HC i ciąży na przód co lubię. Jako oryginał potrzebuje poprawek ale jest w czym grzebać bo efekty mogą być wspaniałe. Mój jest po pełnym serwisie i ulepszeniach - już taki kupiłem. Mam dwa miesiące ale zawsze coś wypadało i nie było możliwości nawet porządnie zera ustawić. Dzisiaj strzeliłem se kilka serii i jest mega zajefajnie. Najlepsze to, że na początek strzelałem ze śrutu 4,52 który został jako mieszanka i odpady, noszony w kieszeni kurtki i jest elegancko. To na rozgrzewkę moją i karabinka. Następnie strzeliłem z nowej paczki 4,52 i następnie 4,53 i skupienie układa się w innym miejscu ale jest bardzo ładne 15 mm. 4,53 troszkę wyżej więc możliwe, że prędkość większa ale nie mierzyłem. Ustawienie zera to dosłownie kilka strzałów. Zamontowany Vortex Crossfire 6-18x44 taki jak był cały sezon na LGU, powiększenie 9,5, AO 30Y. Na koniec strzeliłem 10x na 26 m i tak na początek to 4,52 najlepiej około 10 mm. Strzelałem ze stojaka z ręką podpartą na dachu samochodu. Trzeba jeszcze trochę postrzelać, zmienić gumę na stopce bo jest okrutnie twarda i śliska. Potencjał widzę ogromny. Jest karabinkiem zastępczym na zawody w razie potrzeby zastąpienia głównego. Będzie konkurencja dla LGU :D
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez pawlaczyskis » 17 lut 2018, o 14:54

Dadaj, że u Ciebie zmieniona jest lufa. Ciekaw jestem osiągów BMKi Vickersa która ma stockowa (obrobiona) lufę ;)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez Zagorek » 17 lut 2018, o 15:20

Owszem lufa jest Waltherowska ale często oryginalne są równie dobre. Ja nawet wolałbym oryginał gdyby trafił się taki ale nie mam powodu do narzekania :D Sama dobra lufa w kiepskim modelu wiatrówki nie ma racji bytu. W Pawła z Twoim ogromnym wkładem nie powinna niczemu ustępować. Podejrzewam, że o np. skupieniu mogą decydować nawet użyte smary lub inne drobiazgi. Strzelałem w Kaznowie parę strzałów zanim kupiłem swoją i bez znajomości karabinka i optyki Pawła bez problemu na około 25 m chyba z 5 strzałów a jedna dziurka. Będę chciał strzelić w jednym czasie z obydwu nawet w ziemię aby nie tyle sprawdzić skupienie ale kulturę pracy całego systemu. Już wiem po zamieszaniu z lunetami, że najlepsze porównanie to jak masz kilka na raz i w tych samych warunkach i czasie popatrzysz przez każdą. To samo z karabinkiem. Strzelanie z jednego a za tydzień z innego, za miesiąc jeszcze z innego ma się nijak do strzelania w jednym czasie. Już jutro będę miał taką okazję w Wawie bo zabieram już trzeci raz BMK-ę i może pierwszy raz z niej postrzelam a Paweł jedzie ze swoją.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez vickers82 » 18 lut 2018, o 18:15

Dodam kilka słów od siebie.
BMK to bardzo wdzięczny karabin. Powiedziałbym że nawet lepiej mi się do niego złożyć niż do Walthera którego do tej pory uznawałem za niedościgniony wzór składności. Celność jest świetna, na jakieś 15m, może ciut więcej 5 śrutami wyciąłem jeden otwór trochę większy od kalibru śrutu z klęczaka. Muszę zmienić montaż i wtedy przeprowadzić testy na sprzęcie dopracowanym w 100%.
Co do porównania z BMK Zagorka to oprócz chwytu (mój jest frezowany, Krzysia gładki) i różnic w pracy naciągu (mój chodzi ciut ciężej ale nie na tyle żebym mógł to uznać za mankament) to nie różnią się niczym. No odgłos strzału jest inny ale wbudowany mikrotłumik w moim płaszczu lufy robi swoje. Celność skonfrontujemy jak Krzysztof dobierze śrut do swojej. U mnie super lata ten exact 4,52 co go swego czasu nabyłem w SW, natomiast świetny w Waltherze express dla BMK to porażka. Na 27m skupienie wielkości puszki śrutu jest niedopuszczalne.
Podsumowując jestem bardzo zadowolony, karabin ma potencjał i żebym tylko ja potrafił go wykorzystać to na zawodach śmiało można stawać w szranki z TXami i HW. A i PCPy niech się mają na baczności :-D

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez Zagorek » 18 lut 2018, o 18:34

No i w kolejnym expess wykluczony. Ja strzelałem do tej pory z czego popadnie i z postaw bardzo dziwnych np. maska samochodu. Trzeba odwiedzić Kaznów albo chociaż gdzieś ze stabilnego siedzącego przy stole na 25 m. Poprawki na dystansach ustawię dopiero jak dopasuję śrut i ustawię porządnie zero. Poza tym założę lupkę docelową która tylko leży i czeka aż będzie czas i okazja. Więc plan taki: jutro zmieniam lupkę na Vortex Diamondbac 4-12, dobieram śrut (mam co testować) może u Dawida jak stół wystawi na zewnątrz a potem Kaznów w hali przy paliku doprecyzowanie "0" i przestrzelanie poprawek. Dopiero wtedy pełna ocena. Jeszcze troszkę zmiana ustawień spustu bo jest odrobinę inna (twardsza) niż w LGU i dzisiaj w LGU po strzelaniu z BMK kilka zerwanych strzałów.

Ps. Paweł jedna dziurka nawet na 15 m z klęczaka to nie przypadek. Karabinek rewelka ale sam nie strzela. Równie duży potencjał w Tobie jak i karabinku. A ja głupi choduję sobie konkurencję w HFT 2. Głupi ja :D
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez vickers82 » 19 lut 2018, o 19:47

Do słynnego Zagorka to jeszcze mi bardzo daleko także Krzysiu o konkurencje w hft2 nie musisz się PÓKI CO martwić :D

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez Zagorek » 19 lut 2018, o 20:15

Paweł merytorycznie proszę, nie kadzić :D Forów na pewno nie dostaniesz ;) Strzeliłem serię ze śrutu odkupionego od Rafała i jest REWELACJA :!: Potem porozkładałem z 15 nakrętek na bardzo różnych dystansach i fruwały aż miło. BMK ma pokarm na dłuższy czas. Teraz zmiana optyki i stopki.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez vickers82 » 19 lut 2018, o 20:35

Dlatego wyróżniłem PÓKI CO ;)
Ten śrut to Ci się fajny trafił ja jeszcze nigdy nie myłem ale mam w planach wrzucić kiedyś z pół paczki do myjki i zobaczyć co z tego będzie. Oczywiście potem porównanie, ta sama puszka i myty z niemytym.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez Zagorek » 19 lut 2018, o 20:42

No właśnie będę miał okazję porównać. Mam myty, ważony i smarowany drugi tylko ważony a trzeci nie ruszany i wszystko z tej samej partii. Jak będzie chwila to porównam wszystkie na tarczy i chrono.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1132
Dołączył(a): 1 cze 2017, o 14:43
Lokalizacja: Lublin

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez Bensa » 19 lut 2018, o 20:46

Krzyśku pisałeś, że Ci ekspres w BMK nie lata. Ja mam wrażenie, że bardzo odpowiada mojemu HW, więc jakby co, to ja bym chętnie przytulił. ;)
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez vickers82 » 19 lut 2018, o 20:49

Chociaż teraz sobie przypomniałem że jednak kiedyś myłem. Z tym że był to heavy i wykąpałem go w rozpuszczalniku. Po jakimś czasie zrobił się biały i matowy ale jego właściwości balistyczne bynajmniej przez to nie zyskały. Teraz wrzucę do myjki ultradźwiękowej w izopropanol, nie powinno być już sytuacji jak z rozpuchem.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez Zagorek » 19 lut 2018, o 21:05

Bartek express nie latał i już na drugi dzień zmienił właściciela. Paweł jak mycie to w benzynie ekstrakcyjnej, ona nie daje takiego nalotu a jak już to troszkę natłuszcza nie wysusza.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez pawlaczyskis » 19 lut 2018, o 21:06

Dokładnie tak. Ekstrakcyjna najlepiej modyfikowana ;)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez Erni » 19 lut 2018, o 21:15

Tylko pamiętaj, że myty będzie trochę inaczej latał.
Mnie coś podkusiło dzień przed Mikołajkami nie tylko umyć, ale i trochę obtoczyć. Oczywiście nie miałem już kiedy przestrzelić, na zawody wziąłem tylko ten wyprany i cała moja balistyka z pudełkowego poszła w....... las. Dopiero na Zero wyszło, że dziurkuje papier nie tam, gdzie ja widzę środek krzyża.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: BMK 40 - chińskie cudo

Postprzez Zagorek » 19 lut 2018, o 21:21

Zasadniczo zmieni, tylko czy na "+". Jak punkt trafienia będzie inny to żaden problem oby tylko skupienie poprawiło. Często zmienia się również prędkość początkowa i trzeba uważać jak się ma ustawione przy granicy aby nie odpaść w przedbiegach przez chrono. Ważenie na pewno nie zaszkodzi, mycie również a smarowanie to i owszem może.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Następna strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Karabinki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości