Porada odnosnie PCP

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez vickers82 » 4 mar 2015, o 05:41

Ja tylko dodam że gość to jeden z pewniaków.
Brałem od niego DOTa i co do opisu można być spokojnym że jest rzetelny i w 100% prawdziwy.
Na pytania też chętnie odpowiada w razie niejasności.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez vickers82 » 8 mar 2015, o 05:55

Na beżowym pojawiła się nowa oferta:

Wiadomość
pawelprzewrocki


Wiek: 32
Dołączył: 08 Gru 2012

Wysłany: Wczoraj 19:13 WALTHER LGM-2 PCP - sprzedam    
Witam Serdecznie

Przedmiotem sprzedaży jest: WALTHER LGM-2 PCP - 4.5 mm

Karabinek "dopieszczony" w bardzo dobrym stanie z regulatorem od kolegi "Kuffel22", osłona lufy z wbudowanym tłumikiem, kartusz od galatiana, frez pod montaż, otwór do regulacji energii  (kluczyk w zestawie).
Sprzęt po profesjonalnym przeglądzie (zrobiona min. polerka i wymieniony oring popychacza). Po tym czasie wystrzelone ok. 700szt. śrutu. Osada - ambi -olejowana aksamitna w dotyku.
GRATIS dodaję: pudełko H&N Baracuda Match 4,52 mm, 3/4 pudełka JSB Exact Heavy 4,52 mm, nowiutką - nigdy nie użytą - sprężynę zbijaka 21j oraz kluczyk.

Karabinek wysyłam w skrzyni z płyty OSB zabezpieczony dużą ilością gąbki dodatkowo owinięty gąbką "zęby rekina"-(pasuje do pokrowca "DRĄG"-115cm  ) odbiór osobisty i oględziny Słupsk.

CENA: 2800zł z wliczoną wysyłką.

Decyduje "BIORĘ" tu w temacie , bez rezerwacji.

Szczegóły: 668-898-299 to

ZDJĘCIA: Większą ilość w lepszej rozdzielczości wyślę na e-mail.

P.S. Luneta i montaż nie są przedmiotem sprzedaży.

Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 08:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez wolan » 20 paź 2015, o 15:10

Stary temat, nie wiem, czy aktualne czy nie, ale może się przyda innym... :

Na początku uprzedzam, że będę na każdym kroku męczył gadaniem, że wyjazdy na zawody FT/HFT to rzecz niezbędna, nauka, doświadczenie, "must-be" dla wszystkich, którzy bawią się w coś więcej niż strzelanie do tarcz przy grillu :)

pwlmir napisał(a):Kiedyś myślałem o zakupie At 44

Dobrze, że nie kupiłeś.
pwlmir napisał(a):Generalnie wybór już padł na AA S400F Classic 4,5mm. Dotego luneta Leapers UTG 6-24x50


vickers82 napisał(a):W tej cenie to chyba nic lepszego nie wynajdziesz. Co prawda karabinek idealny nie jest ale fajny, składny i celny. W moim (jak i w wielu innych) ta "nieidealność" polegała na kiepskim mocowaniu lufy w bloku. Wystarczyło trącić lufą o cokolwiek i to wcale nie bardzo mocno i kolejne strzelanie można było od razu zaczynać od zerowania.
Rozwiązałem to w ten sposób że gość mi z mosiądzu dotoczył i podfrezował tuleję którą założyłem na lufę, docisnąłem ją do bloku i dokręciłem śrubkami. Zrobiło się to trochę sztywniejsze i ten mankament został praktycznie wyeliminowany. W nowych fabryka już dokłada to podparcie z tym że wg mnie jest ono ciut za krótkie żeby mogło "zabetonować" lufę tak żeby ani drgnęła


Na kilku zawodach widziałem jak zaczepiający o coś karabinek, niefortunnie odłożony, uderzony, potrafił skaszanić zawody bo tracił zero. Mimo ósemek i innych tym podobnych gratów. A co ważniejsze i co bardziej doświadczeni koledzy napewno potwierdzą, już sama myśl na zawodach, że może być coś nie tak z karabinkiem, może zepsuć wyniki. Miałem S400 i szybko sprzedałem.

vickers82 napisał(a):Chyba że jeszcze można CZ200 w podobnej kasie znaleźć

Niezbyt przydatna na torze, ciężko się stabilnie złożyć, brak regulatora i mały kartusz...

vickers82 napisał(a):A i co do lupki to nie najlepszy wybór. Wielka, ciężka i średniej jakości szkła. W cenie nówki tego Leapersa można spokojnie używanego DOTa znaleźć a to już półka wyżej niż leapers.

Zgadzam się w pełni.

vickers82 napisał(a):No i obiektyw 50 trochę wielki i paralaksa będzie dawała znać o sobie. Ja bym w tej cenie szukał używki właśnie DOTa ew. może jakiegoś Vortexa. Powiększeniami Leapersowymi się nie sugeruj bo na max. powiększeniu prawdopodobnie niewiele zobaczysz bo w lunecie zrobi się mleko.
Więcej o tej lupce może powiedzieć Nabuchodonozor bo miał ją w swoich zbiorach i wie co to za cudo :)

Dokładnie, pomyśl o 3-9x40, nawet o 3-9x32, ostrzą od wiele krótszych dystansów, fajniejsza głębia, mniejsza paralaksa. Większe powiększenie niekoniecznie przekłada się na lepsze wyniki, często jest wręcz odwrotnie. Ja najczęściej używam 8x.
Może pomyśl na początku o Leapersie 3-9x32, DOC 3-9x40, czy kultowym Bushnell Trophy 3-9x40. Łatwo kupić, łatwo sprzedać w razie co, a lupki waaarte swoich cen.

pwlmir napisał(a):Powiedzcie czy lepiej kupić butle, czy pompkę?

Butlę. Pomka Cie umęczy, namachasz się w trakcie strzelania przy dopompowywaniu, ciśnienie skoczy to i wyniki będą gorsze. Serio.
HW98 + Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP
HW40 + Delta MiniDot

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 467
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:04
Lokalizacja: Kłodnica/Lublin

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez vickers82 » 21 paź 2015, o 21:15

Niezbyt przydatna na torze, ciężko się stabilnie złożyć, brak regulatora i mały kartusz...


Nasza jest w osadzie hunter. Znaczy to że jest w jednoczęściowej osadzie, ma większy kartusz i jest składniejsza od wersji dzielonej. Brak rega dalej no i większy człowiek może być za duży do niej. Tor 50 figurek Karolka przechodziła bez dobijania kartusza i z ciekawości po zawodach poszedłem jeszcze na R0 (upał był wtedy niemiłosierny) i zero czyli zarazem i prędkość trzymała idealnie.

Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 08:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez wolan » 21 paź 2015, o 23:57

Aaaa to już inna bajka, w tej osadzie daje radę.
HW98 + Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP
HW40 + Delta MiniDot

Posty: 12
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 08:29
Lokalizacja: Wojciechów

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez pwlmir » 6 kwi 2019, o 22:08

Sporo czasu minęło... budowa domu itd...
Ale już jest! zakupiłem AA S 400F z luneta Hawke Sport HD 3-9x50. Byłem W Serwisie Wiatrowym (często obok nich przejeżdżam) zakupiłem śrucik 4.52 mm i teraz sobie pykam. Jeżeli chodzi o jakieś wyniki to narazie nie będę nic wstawiał :).
mam kilka pytań:
Czy przy nabijaniu kartusza z butli wymagane jest "psikanie jakiegoś smaru na końcówke ładowania przy kartuszu?
Czy wymagane jest smarowanie portu (rynienki) ładowania jakimś smarem?
Zakupiłem Brunox do pielęgnacji karabinka. powinienem coś jeszcze zakupić do samodzielnych smarowań?
Czy wymagane jest czyszczenie lufy po strzelaniach?
AA S400+ Hawke Sport HD 3-9x50

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez Zagorek » 6 kwi 2019, o 22:52

Hejka.
Kupiłeś fajny karabinek i prawie bezobsługowy.
- przy nabijaniu nic nie trzeba
- żadnego smaru w pobliżu portu ładowania
- brunox całkowicie wystarczy do okresowej pielęgnacji zwłaszcza, że Armsy są czułe na wilgoć i szybko łapią "rudą". Po każdym najmniejszym zawilgoceniu przetrzeć do sucha i cieniutko brunox nie czekając "do jutra"
- czyszczenie lufy w AA nie jest potrzebne jak strzelasz z exacta, miałem 2 sztuki i nie pogarszało się skupieniu po żadnej ilości wystrzelanego śrutu a przeciwnie po wyczyszczeniu potrzeba kilkadziesiąt śrutów aby wróciło do ideału.
Będzie Pan zadowolony :D
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Posty: 12
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 08:29
Lokalizacja: Wojciechów

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez pwlmir » 6 kwi 2019, o 23:03

Pytałem o te smarowania dlatego,że poprzedni właściciel tak robił. ale ścledzać fora i yt nie było info takich zabiegach. Gośc pozbył sie AA bo jest myśliwym i strzela z ostrej... i AA jest dla niego za delikatne.
jak mi mówił przy każdym nabijaniu pryskał "Balistoll" na końcówkę ładowania, i przy czyszczeniu po strzelaniu na rynienkę ładowania? mogą być jakieś konsekwencje takich działań?
Przy odciąganiu zamka nie za kazdym razem "uzbraja sie" -powód do zmartwienia?
AA S400+ Hawke Sport HD 3-9x50

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez pawlaczyskis » 7 kwi 2019, o 19:20

Może spust zbyt "lekki". Ogólnie karabin po takim myśliwym dobrze było by dokładnie obejrzeć. Może wpadniesz na jakieś wspólne strzelanie?
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Posty: 12
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 08:29
Lokalizacja: Wojciechów

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez pwlmir » 7 kwi 2019, o 20:14

Wpadnę. Ale chyba wcześniej do serwisu bo po drewno do waszego sąsiada się wybieram... :)
AA S400+ Hawke Sport HD 3-9x50

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Porada odnosnie PCP

Postprzez pawlaczyskis » 7 kwi 2019, o 20:15

Zapraszamy :)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Poprzednia strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Karabinki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość