Mój Arms.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Mój Arms.

Postprzez Erni » 10 sie 2017, o 22:58

No to nareszcie znalazłem trochę czasu i zebrałem się do napisania kilku słów o moim AA.
Wszelkie modyfikacje, usprawnienia oraz poprawki zostały poczynione w takim jednym zajefajnym Serwisie w Niedrzwicy.
Teraz już wiem, że na kolejne przeglądy i serwisowania nie pojedzie nigdzie indziej, tak że chłopaki, jak mówiłem podczas mojej pierwszej wizyty u Was, macie mnie na trochę dłużej, niż długo :-D
To jedna z ostatnich, aczkolwiek nie ostatnia modyfikacja - separator Made by Serwis Wiatrowy.
Co to małe cudeńko zrobiło??
Ano całkowicie wywróciło mi wszystkie zapamiętane poprawki do góry kołami. Musiałem nauczyć się nowych.
Całkowicie zmieniła się trajektoria, a co za tym idzie, poprawek jest zdecydowanie mniej.
Myślałem, że ten separator to zwykły bajer, ot, takie sobie coś, co wyglądem przypomina tłumik i nic więcej nie robi.
ROBI, i to bardzo dużo!
Nie dość, że fajnie wygląda, strzał ma świetny odgłos, to jeszcze faktycznie poprawia skupienie. To działa :lol: :D :-D
W niedalekiej przyszłości czeka go jeszcze jedna modyfikacja, ale to jest już związane z osadą.
A tak wygląda to teraz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Mój Arms.

Postprzez Rakollo » 11 sie 2017, o 07:14

i ja mam teraz dylemata. Czy do karabinka tez w przyszłości zamówić separator. Ale na razie muszę się ostrzelać w takim zestawie jak jest a potem to się zobaczy ;)

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1132
Dołączył(a): 1 cze 2017, o 14:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój Arms.

Postprzez Bensa » 11 sie 2017, o 10:25

Akurat ten twój Rakollo jest w stanie idealnym, ale ... separator na pewno by go nie popsuł.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Mój Arms.

Postprzez Erni » 11 sie 2017, o 11:10

Rakollo, tu nie ma nad czym myśleć.
Widziałeś i słyszałeś jak to strzela. Separator warto założyć, niczego nie popsuje, a wręcz pomoże.
Pamiętasz wiewiórę w Kaznowie, tą na ok 12 metrze? Nie brałbyś żadnej poprawki.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Mój Arms.

Postprzez Zagorek » 11 sie 2017, o 11:21

Separator to nie tylko wygląd a dobrze wykonany poprawia skupienie. Nie ma to jednak nic wspólnego z braniem poprawek na dystansach. Jeśli na 12 m brałeś poprawkę a teraz nie bierzesz to albo zmieniła się prędkość wylotowa (separator, tłumik może to zmienić) albo waga separatora w stosunku do tłumika lub gołej lufy jest inna i to powoduje przesunięcie punktu trafienia przy niezmiennej prędkości.
Erni napisał(a):Widziałeś i słyszałeś jak to strzela. Separator warto założyć, niczego nie popsuje, a wręcz pomoże.
I to prawda tylko, że w jednym poprawa będzie znacząca a w innym niezauważalna. Ogólnie separator jest OK i to bardzo bo nawet wygląd i dobry humor strzelca ma znaczenie :D
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Mój Arms.

Postprzez Erni » 11 sie 2017, o 18:13

Zagorku..... nawet jeśli poprawa będzie niezauważalna, to dla samego dźwięku strzału warto :D
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Mój Arms.

Postprzez Zagorek » 11 sie 2017, o 19:05

Jak najbardziej warto. Chodzi mi tylko o to, że poprawia skupienie ale nie trajektorię chyba, że tak jak napisałem. Jak zmieniła Ci się poprawka to musisz rozpisać nowe z separatorem więc będziesz miał kolejny powód żeby postrzelać :D
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Mój Arms.

Postprzez Rakollo » 11 sie 2017, o 19:28

Wszystko w swoim czasie. Najpierw wstrzelam się w karabinek (ciągle brak czasu) dopiero potem pomyśle o separatorze. A na razie mam do skoszenia spory fragment pola do strzelania ;) I poszłoby całkiem sprawnie ale oczywiście musi byc zawsze jakies ale.... wysypał mi się gaźnik w kosie i czas zakupić nowy. Ale po niedzieli znowu kosa powarczy i na niedzielne strzelanie będzie dopracowane :)
Separator... Erni, zabiłeś mi takiego ćwieka, że hej :twisted:

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 1535
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:24
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/Lublina

Re: Mój Arms.

Postprzez Erni » 11 sie 2017, o 23:22

Zagorek napisał(a):...Jak zmieniła Ci się poprawka to musisz rozpisać nowe z separatorem więc będziesz miał kolejny powód żeby postrzelać :D


Oj powodów do strzelania to ja mam całą masę, szczególnie po Kaznowie, a właściwie to jeszcze przed nim :D ;)

Rakollo napisał(a):... Erni, zabiłeś mi takiego ćwieka, że hej :twisted:


Wiem Jarku, wiem :lol: :-D :P
A zapytaj Doroty, czy nie chciałaby, żebyś posadził na lufę separator. Odpowiadać nie musisz, bo ja doskonale znam odpowiedź :P
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Karabinki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości