Moje strzelanie

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Moje strzelanie

Postprzez tompas » 17 lip 2017, o 12:55

Witam czytających!
Wprawdzie jestem nowy na tym forum co nie znaczy ,że z wiatrówkami zetknąłem się niedawno. Otóż strzelam za pomocą wiatru już od kilku ładnych lat może nawet kilkunastu ale nie o tym chciałem pisać. Chodząc po różnych działach LFS nie spotkałem się nigdzie z jedną z ciekawych form uprawiania takiego strzelectwa jaką jest Benchrest. Każdy kto bierze wiatrówkę do ręki stara się strzelać jak najcelniej do różnych celów sami wiecie co mam na myśli. Jednak strzelanie do tarczy pozwala łatwo ocenić swoje umiejętności oraz postępy w tej dziedzinie. Benchrest jest tu wprost idealny. W tej dyscyplinie strzelectwa strzelamy z odległości 25m do tarczy zawierającej 25 małych tarczek o średnicy 20mm,gdzie dziesiątka ma wymiar 1mm. Zachowując kolejne tarcze możemy ocenić swoje postępy w strzelaniu a także porównać między sobą karabinki i lufy które wymieniamy, modyfikując karabinek a przede wszystkim rodzaj używanego śrutu. Nie będę tu opisywał dokładnie zasad punktacji i obowiązujących przepisów w tym temacie bo jest to ogólnie dostępne w necie.
A teraz trochę o sobie ,ja strzelam na przydomowej działce gdzie wygospodarowałem 27m oś strzelecką (dł.działki 30m) kosztem kilku wyciętych drzew i krzewów. Ale jakieś straty muszą być bo to cel uświęca środki. Wykonałem też odpowiedni stolik do strzelania b.wygodny i zarazem stabilny oraz zabezpieczenie przed przypadkowym strzałami poza tarczę w postaci połowy stołu do tenisa, a sama tarcza jest zrobiona z blachy stalowej 3mm wypełniona kitem balistycznym znacznie wyciszającym uderzenia śrutu. Karabinek wyposażyłem w drugi tłumik co praktyczne wycisza strzał do akceptowalnego poziomu głośności żeby nie straszyć sąsiadów i przechodniów (ulica 5 m obok) sami wiecie jak to jest strzelać w ogródku. Obecnie jest to już mój trzeci karabinek PCP i nie poprzestanę na nim na pewno mimo ,że zainwestowałem w niego sporo lufa long, odchudzenie zbijaka ,smary odpowiednia optyka i takie tam inne..
Bardzo ważną sprawą jest tu powtarzalność i stałość parametrów karabinka.
A teraz moje osiągi, no nie są zadowalające przynajmniej mnie, otóż mój rekord strzelecki w tej dyscyplinie to 233 punkty na 250 możliwych. Porównując to do wyników ludzi strzelających Benchrest w Głogówku 249 pkt. no nie jest to powalający wynik ale staram się. Co prawda robią to za pomocą lepszego sprzętu ale i operator jest ważny. Widzę ,że się strasznie rozpisałem i już wypada zakończyć ale chciałbym jeszcze Was zaprosić do pokazywania swoich osiągnięć na tym forum opisywania co sami robicie jakie macie osiągnięcia w temacie strzelectwa wiatrem napędzanego no i spotykajmy się jak najliczniej wymieniajmy doświadczenia.
PZDR Benchrest to jest to!

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Moje strzelanie

Postprzez Rakollo » 17 lip 2017, o 13:04

Bardzo to wymagająca dyscyplina i żeby osiągnąć dobry wynik to i karabinek musi być bardzo celny a i operator zdecydowanie solidnie strzelający. kto wie, może i ja się wypróbuję w benchreście. Zawsze to jakas odmiana :-D
A admina poproszę o przeniesienie tego wątku z "czarnoprochowców" do wiatrowego strzelania ;)

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Moje strzelanie

Postprzez tompas » 17 lip 2017, o 13:33

Rakollo napisał(a):Bardzo to wymagająca dyscyplina i żeby osiągnąć dobry wynik to i karabinek musi być bardzo celny a i operator zdecydowanie solidnie strzelający. kto wie, może i ja się wypróbuję w benchreście. Zawsze to jakas odmiana :-D
A admina poproszę o przeniesienie tego wątku z "czarnoprochowców" do wiatrowego strzelania ;)



Ale ze mnie du..a.Znowu strzeliłem gafę.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Moje strzelanie

Postprzez Rakollo » 17 lip 2017, o 15:51

oj tam.... każdemu się może zdarzyć ;) :D
A tak serio to wydawałoby się, że siedzisz przy stoliku, karabinek oparty na stojaku, nic tylko łoić 10-ki jedna za druga a jednak nic z tego. Miałem okazję w kopalni zerknąć przez lupkę Twojego karabinka, całkowicie inny widok niż przez tę na karabinku z którego strzelam. Oczywiście to kwestia przyzwyczajenia do innego krzyża, powiększenia i tak dalej. Na pewno popróbuję takiego strzelania, trzeba tylko wydrukować "trochę" tarczek i ognia :-D Interesujące jest to, że niby to tylko wiatrówki a tyle możliwości i mnóstwo dyscyplin i każda jakoś nęci :D

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Moje strzelanie

Postprzez Zagorek » 17 lip 2017, o 16:00

No dobra a co ze sprężynką? Na 25 m spróbuję bo dalej to krzyż nie pozwoli :lol:
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Moje strzelanie

Postprzez Rakollo » 17 lip 2017, o 16:45

Sprężyna może sprawiać dodatkowe trudności przy celowanie ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :D Z drugiej strony Benchrest jest strzelany z broni nitro na duże odległości nawet ok kilometra wiec kto wie? Tam tez jest spory odrzut przy strzale.
A poza tym znając Twoje podejście do strzelania to solidnie się do niego przyłożysz i wszyscy się zdziwimy :D :D

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Moje strzelanie

Postprzez pawlaczyskis » 17 lip 2017, o 19:27

Dzięki za posta. Ja próbowałem i ciekawe jest to, że ja strzelam do punktu na 50 to jeden otwór, a jak do tarczy B to jakoś już tak nie idzie!... Myślę że jak trochę pokusisz to zrobimy odpowiedni dział na forum ;)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Moje strzelanie

Postprzez Zagorek » 17 lip 2017, o 21:54

Rakollo napisał(a):A poza tym znając Twoje podejście do strzelania to solidnie się do niego przyłożysz i wszyscy się zdziwimy

Dzięki za wiarę ale tu z przykrością muszę stwierdzić, że pcp wygrywa już na starcie chyba, że jest podział na kategorie sprzętowe.
U Jorgusia zamierzam spróbować sylwetek bo cały czas wierci dziurę w brzuchu ale tu też brak podziału na kategorie (chyba) tylko, że strzelanie ze stołu a stojak to większe znaczenie strzelca nad sprzętem choć sprężyna to sprężyna.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 16:08

Re: Moje strzelanie

Postprzez Łeza » 17 lip 2017, o 22:55

Benchrest bardzo ciekawa konkurencja.
Co prawda na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy miałem okazję w tym stylu strzelać i to w "domowych" warunkach, to jednak podoba mi się bardzo.

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Moje strzelanie

Postprzez tompas » 18 lip 2017, o 04:46

To ja ponownie.
Zaintrygowałeś mnie kolego Pawłaczyskis tym ,że strzelasz na odległość 50m w punkt.Co prawda strzelając na 25 m ,ja także także jestem w stanie takie trafienia uzyskać ale zdarza się to sporadycznie.Może dlatego że wiatr jednak znacznie wpływa na wynik.Pomijam błędy sprzętu bo jak chcę zrobić wynik to zawsze strzelam przez chrono z przygotowanego karabinka Vo utrzymuje się na 244m/s i staram się strzelać w warunkach bezwietrznych.Wybieram śrut który lubi moja lufa tj,Exsat diabolo lub Express 4,51 oczywiście prosto z pudełka nie ważony i nie kombinowany.A karabinek to HW 100 FSB z lufą Long.Nie jest to topowy sprzęt do tego rodzaju strzelania ale potrafi też czasami zadziwić.Dlatego tez bardzo bym chciał zobaczyć jak to się to dzieje i robi na 50m
( raczej chyba na obiekcie zamkniętym ). A zatem pozdrawiam i do zobaczenia.
Ps.Mam jeszcze inną sprawę do załatwienia spust w Theobenie Variancie do ew.poprawy jeżeli się da.

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Moje strzelanie

Postprzez pawlaczyskis » 18 lip 2017, o 12:44

Mowa oczywiście o "hali" w Kaznowie. DO PUNKTU a NIE W PUNKT! ;) To tak mniej więcej pod groszówkę skupienie z 10 strzałów. Oczywiście pozycja leżąca karabinek na poduszce itp itd. Strzelam z Hammerlaka AR20FT z SSmanem x10 i oczywiście JSB 4.52. No i żeby nie było wątpliwości nie za każdym razem udaje się osiągnąć taki wynik! :D Inna kwestia, że regularnie zdarza się w serwisie otworek 5/6mm na 28m w serii kilkunasto strzałowej z różnej maści sprzętu klientów (osłonięta tylko z jednej strony strzelnica).

PS. Był u nas na Kaznowie kolega Radek z Wawy, który na 25m w serii bodajże 10 strzałów wystrzelał otworek 4,5mm. Z marszu. Walther LGM2 PCP + Falcon + JSB. To to byłem w szoku :)

Post nie miał rzucić wyzwania, bo za chudy w uszach jestem, ale chciałem zaznaczyć, że jakoś inaczej strzela się na skupienie, a inaczej do tarczy benchrestowej!
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Posty: 55
Dołączył(a): 11 gru 2014, o 20:58

Re: Moje strzelanie

Postprzez robmot » 18 lip 2017, o 16:21

tompas napisał(a): spust w Theobenie Variancie

A co to za cudo? Przyznam że pierwszy raz o takim słyszę.

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Moje strzelanie

Postprzez tompas » 18 lip 2017, o 19:27

Nie , no zrozumiałem to zbyt dosłownie 5 mm dziurka na 50m to raczej się nie zdarza tak ad. hoc.Na 25m w moim ogródku przy dobrych warunkach często trafi się 1gr,a nawet mniej 6-7mm .Bywa ,że wszystko zdaje się sprzyja strzelaniu a nie idzie i nie wiadomo dlaczego.Uważam,że mój karabinek za każdym razem daje z siebie wszystko a reszta zależy tylko ode mnie,dlatego też chciałbym żeby ktoś kto wie o co chodzi w tej konkurencji ocenił jego możliwości, może i można lepiej, kto wie.Z drugiej strony ludzie strzelający benchrest tymi karabinkami w Głogówku osiągają podobne wyniki co ja( no może ciut lepsze).
A odnośnie karabinka Theobena jest to pierwsza wiatrówka sprężynowa z sprężyną gas-ram od niej wzięły początek wszystkie wiatrówki tego typu HW-90,Crosmany i Hatsany.
P.S.Przepraszam za pomyłkę w nazwie karabinka Theobena powinno być Theoben Vario (żartobliwie nazywany gwarze wiatrowej
Teosiem ) opis jest na Airgun.pl

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Moje strzelanie

Postprzez pawlaczyskis » 18 lip 2017, o 19:34

Spust oczywiście ogarniemy. A tarczę B też bardzo chętnie z Tobą strzelę :)
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Posty: 844
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 11:01

Re: Moje strzelanie

Postprzez tompas » 18 lip 2017, o 19:55

No to super,czekamy zatem na jakąś okazje do Kaznowa.

meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Karabinki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość