Walther LGU Master

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Walther LGU Master

Postprzez Zagorek » 22 sty 2017, o 13:30

Jako, że Wolan pogroził palcem ;) , że mało w tym dziale to piszę. Jak pisałem w innym miejscu kupiłem LGU Master. Jestem po testach i około paczki śrutu "mądrzejszy". Nie wiedziałem, że sprężyna może być taka przyjemna. Kiedy już ciut opanowałem strzelanie ze sprężyny to pcp-ki trochę zaniedbałem ponieważ okazuje się, że uczenie się może być przyjemne. Miałem (i może jeszcze tak zrobię) oddać sprzęt najpierw do magików aby poprawili co nieco ale ... no nie wiem. Chrono (aż sprawdzałem czy działa) jak zaczarowane exact 4,52 - 240 m/s. Po 30 strzałach jeden 241 i jeden 238. Expres średnie 243 m/s i tu już mniej stabilnie ale do 2 m/s. 4,52 smarowane 244 m/s ale do sprężyny raczej nie bo miałem dwa diesle po dłuższym strzelaniu. Skupienie na 30 m z 10 strzałów po opanowaniu karabinka bez problemu 2 cm a strzelam ze stojącej podpartej na łokciu o maskę samochodu lub stojąca z oparciem przy drzewie. Takie wyniki przy lupce Leapers 3-9x32 AO z nastawem na x9 i 20m. Od wczoraj Vortex 6-18x44 AO. Po wstępnym wyzerowaniu na x10, AO 23y zmierzeniu poprawek na 8, 12 i 40m ustawiłem mini tor z 7 figurek. Ustawienie odległości sprawdziłem dopiero po strzelaniu 3 serii aby się nie sugerować w braniu poprawek. Padły za każdym razem wszystkie oprócz najdalszej, która miała być na 40 m (tą sprawdziłem wcześniej krokami). Każdy strzał za nisko pomimo poprawki jaką sprawdzałem na tarczy i KZ 40. Dokładne pomiary i 8m - 25, 13m - 15, 21m - 15, 32m - 40, 35m - 25, 39m - 40 no i ostatnia okazała się na 44m. Po przestawieniu na 41m ostatniej strzelanie ze znajomością odległości i padły wszystkie. Jako, że lizaki za każdym razem malowane to wiem, że poprawki brałem dość słusznie ale kilka strzałów przy obrzeżach. To dział sprzęt a rozpisałem się ale chodzi mi o sprzęt. Jako, że LGU mało popularne mam nadzieję, że komuś pomogę w wyborze sprężyny (choć raczej namieszałem bo ogólnie to tylko TX, Pro Sport i 97). Warta każdej wydanej złotówki (a nawet więcej bo najtańszy z wymienionych). Lunetka również mniej popularna bo tu znowu króluje DOT (jak zwykle jestem wywrotowcem) a daje spoko radę. Pogoda mocno pochmurna a szkiełka bardzo dają radę, ostrzenie na x 6 od 8m, krzyż po ustawieniu zera na 27m x 10, AO 23y cały tor od 15 do 35 m ostro, 8 - 10m nie ostro, 11 - 14 dość ostro, 36 - 41 dość nie ostro. Poprawki na 8 m druga kreska (co daje 1,5 dot), 11 - 14 m pierwsza kreska (pół dot) 36 - 41 m pierwsza kreska. Grubość krzyża idealna. Wyraźna, dobrze widoczna w ciemnym (cel w pomieszczeniu bez oświetlenia strzelec na zewnątrz 30 m) wystarczająco cienka na tarczy 50 m widoczny najmniejszy punkt przy x 16 i x 10. Błąd paralaksy praktycznie niemożliwy bo luneta wymusza powtarzalne złożenie, najmniejsze przesunięcie na bace i od razu ramki w okularze. Jak ktoś dał radę doczytać do końca to szacun za cierpliwość.
Ostatnio edytowano 29 paź 2017, o 20:51 przez Zagorek, łącznie edytowano 1 raz
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 505
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 20:56
Lokalizacja: Majdan Sobieszczański

Re: Walther LGU Master

Postprzez Rakollo » 22 sty 2017, o 13:37

Ha, raczej szacun dla ciebie za taki fajny elaborat. Dla chętnych na zakup sprężynki a nie wiedzących co wybrać na pewno będzie ciekawą wskazówką. Brawo za te ocenę karabinka :-D

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Walther LGU Master

Postprzez pawlaczyskis » 22 sty 2017, o 22:10

Mobilizujesz do napisania czegoś konkretnego ;) Fajnie się czyta! Dzięki!
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 08:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Walther LGU Master

Postprzez wolan » 31 sty 2017, o 10:15

No i super :)
Niech służy, przy najbliższym spotkaniu pozwolę sobie strzelić z Waltherka :) Zwłaszcza spust mnie interesuje.
Wrzuć jakieś foty jak możesz 8-)
HW98 + Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP
HW40 + Delta MiniDot

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Walther LGU Master

Postprzez Zagorek » 31 sty 2017, o 18:02

Niestety zdjęcia mają za dużą objętość i nie mogę wstawiać. Co do spustu to jest to jedyny mankament :~~ . Jest duży i plastikowy. Na szczęście ma podwójną regulację i da się strzelać lecz nie komfortowo. Dzisiaj postrzelałem troszkę innymi śrutami i jest tak: exact 4,52 - 240 m/s (+- 1 m/s), exact expres 4,52 - 251 m/s (+- 1 m/s), KTK grzybek 4,5 - 230 m/s (+- 5 m/s). Pomimo, że KTK duże różnice w prędkościach bo nawet jeden 10 m/s i dużo mniejsza prędkość (do portu wchodzi z oporem, exact luźno lubi wypaść a expres ok) to do rekreacji spoko (10 zł paczka). W najbliższym czasie testy prędkości exact 4,51 i 4,53 oraz crosman pointed i premier. Po pomiarach w następnej kolejności testy skupienia ale tu już chcę poczekać na dobre warunki pogodowe i stanowiskowe. Do postrzelania zapraszam przy najbliższej okazji (bez sprężyny się teraz nie ruszam :D )
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Posty: 55
Dołączył(a): 11 gru 2014, o 20:58

Re: Walther LGU Master

Postprzez robmot » 1 lut 2017, o 09:41

Miałem LGV, moduł spustu ten sam i po regulacji uznałem że mi bardziej odpowiada niż Rekord z HW.
A plastikowy język można zastąpić fabrycznym zamiennikiem z dwoma śrubami do regulacji.

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Walther LGU Master

Postprzez Zagorek » 1 lut 2017, o 18:08

Taki właśnie chcę zamontować. Spust już zamówiony :-D
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Walther LGU Master

Postprzez pawlaczyskis » 1 lut 2017, o 21:12

Czyli gwarancja idzie się gonić juz oficjalnie? ;) I słusznie! :D
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Walther LGU Master

Postprzez Zagorek » 1 lut 2017, o 22:16

Taaaaaak a stary spust wyrzucę :twisted: Poza tym w Niedrzwicy D. jest podobno taki magik co to ponoć wymienia spust bez śladów ;)
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 08:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Walther LGU Master

Postprzez wolan » 2 lut 2017, o 10:19

No i git, dobrze, że ten język jest wymienny.
HW98 + Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP
HW40 + Delta MiniDot

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Walther LGU Master

Postprzez Zagorek » 2 lut 2017, o 16:49

Jako, że dużo pracuję przy laptopie i mam nawet zdaną maturę z polskiego to piszę :-D
Molestowania LGU i szanownych czytelników ciąg dalszy :lol:
exact 4,51 nie dla Walthera - 233 - 240m/s, średnia 235 m/s (każdy strzał inna prędkość)
exact 4,53 nie dla Walthera - 230 - 233 m/s, średnia 231 m/s (tu dosyć stabilnie ale wolno)
exact 4,52 potwierdza się - 240 m/s jak zamórowane, 1 na 10 - 15 strzałów inna prędkość (wszystkie śruty prosto z pudełka)
No to sprawę wyboru ołowiu mam chyba załatwioną i trochę do odsprzedania (4,51 i 4,53).
Następna zabawa już tylko z 4,52. Ustawienia sprzętu: luneta vortex, krzyż BDC ustawiona na x 10, obiektyw 44, ostrość zmieniałem aby na potrzeby tego testu dobrze widzieć gdzie celuję (sprawdzam śrut nie błąd paralaksy), montaż niski (aż za bardzo) dane będę podawał w cm (z dokładnością pi razy drzwi 2 mm) nie dotach bo każdy ma szkło z krzyżem jaki ma i ustawienia jak chce. Strzelałem na:
WYNIKI:
8 m - 2,5 cm poniżej
10 m - 2 cm poniżej
15 m - 1 cm poniżej
20 m - 0,2 cm powyżej
23 m - 1 cm powyżej
27 m - "zero"
35 m - 1 cm poniżej (nie mam tarczy bo diabeł ogonem zakrył :twisted: )
38 m - 1,5 cm poniżej (nie mam tarczy bo diabeł ogonem zakrył :twisted: )
41 m - 3,5 cm poniżej.
Tarczki wkleję jak mi się uda lub wyśle na tel. Dawida i jego poproszę.
Wnioski końcowe. Opisuję końkretny sprzęt z końkretnymi nastawami i końkretnym śrutem. U mnie wychodzi, że od 12 do 35 m krzyżem, 36 - 41 pierwszą kreską (nie dotem), 8 m 2 kreska i ciut, 10 - 14 m pierwsza kreska. Przy tych ustawieniach od 15 do 35 mam ostry obraz na ustawieniu 23 y (mogę strzelać środkiem), 36 -39 m lekko nieostro (górna krawędź KZ), 41 m nieostro 1 kreska, 8 m nieostro (2 kreska i ciut), 10 - 14 m mało ostro (pierwsza kreska, góra KZ).
Uprzedzam, że admin tego forum to mój kolega (mam nadzieję) więc wykasuje wszystkie niewybredne określenia mojej osoby i dokonań 8-)
Dyskusja wskazana nawet bardzo. Proszę o większą aktywność chociaż przy klawiaturze jak kiepsko z pogodą i czasem w realu. Myślę, że odniesienie się do tego i innych postów choć jednym zdaniem da nam wszystkim pożytek. Nawet wpis w temacie typu "fajna wiatrówka" czy "w mojej lupce jest inaczej" też jest cenne. Rozwijajmy forum bo dzięki temu rozwijamy siebie. Ja zacząłem strzelać z wiatrówki niespełna rok temu (B 3 z dolnym naciągiem :oops: ) i wiedzę zdobywam głównie z forum i metodą prób i błędów, nie mogłem znaleźć nikogo w okolicy kto podpowiedział by co z czym się je. Karabinki i lunety zmieniałem częściej niż niektórzy skarpetki bo nie miałem gdzie i od kogo dotknąć, popatrzeć, posłuchać, popróbować. Teraz my możemy dać innym (a najwięcej sobie) takich możliwości więc korzystajmy. Zmarnujemy mniej czasu i pieniędzy jesli sobie pomożemy.
No to teraz mogę Was jeszcze postraszyć. Nie zamierzam porzucić wiatrówki i pisania o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach (wciąż bardzo niewielkich) i chętnie posłucham, poczytam, popatrzę na bardziej doświadczonych i mądrzejszych tym doświadczeniem. Chyba, że mnie pogonicie ale tedy i tak będę strzelał tylko w samotności a tak nie lubię :!:
Idę coś zjeść :D
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Walther LGU Master

Postprzez pawlaczyskis » 6 lut 2017, o 14:41

Na życzenie autora wklejam :)

Obrazek

Obrazek

I przepraszam, że tyle to trwało :/
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Grupa LFS
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 19:30
Lokalizacja: Jastów k. Lublina

Re: Walther LGU Master

Postprzez Zagorek » 23 mar 2017, o 21:58

Walther-ek odwiedził dwa zacne miejsca w ramach zawodów. Nie oddałem go na żadne modyfikacje i raczej nie oddam. Dlaczego? Lepsze jest wrogiem dobrego. Szarżując Stalingrad LGU pokonał kilka AA, HW (również LGU po czarach Dębowego). Podczas odwiedzin w Jachrance również nie dał sobie w kaszę dmuchać (a dmuchało że aż miło). 50 figurek bez "0" świadczy o klasie sprzętu. Zapewne niejeden dobry strzelec zrobiłby lepszy wynik z karabinka z niższej półki ale wówczas zrobiłby jeszcze lepszy z LGU. Karabinek daje radę i to mnie cieszy bo utwierdza mnie w przekonaniu o dobrym wyborze. Miałem w końcu okazję potrzymać a nawet postrzelać z różnych karabinków. Wszystkie są świetne, żadnemu bym nie odmówił współpracy ale LGU leży mi najlepiej. Waga, osada, itp. - nic bym nie zmieniał ani dodawał (baka, stopka itd.). Zapewne dobrze zrobione modyfikacje mogą pomóc w osiągnięciu lepszych wyników ale nie one są moim celem na dziś. Kiedy nauczę się dobrze rozpoznawać odległości, brać poprawki na wiatr czy przewyższenia, poprawnie składać się w każdej pozycji do strzału, nie będę popełniam głupich błędów technicznych i z braku wiedzy to wówczas pomyśle nad modyfikacjami. Póki co czekam na cieplejsze czasy bo chciałbym po testować troszkę śrut. Na razie jeszcze eksperymentuję z ustawieniem zera, bo zmieniałem lupkę, montaż, ustawienie lunety na karabinku. Jak to już zrobię to chcę rozpisać poprawki dla exact-a, express-a i heavy. A to zapewne potrwa. Chciałbym na jesień pojechać na mocno obstawione zawody po tych wszystkich ustawieniach, dobraniu śrutu, zdobyciu troszkę doświadczenia, ostrzelaniu się z LGU i tam podejść na poważnie do wyniku. Osiągnięcie 80% do zwycięzcy dałoby olbrzymią satysfakcję ale jak atmosfera będzie bardzo dobra i luźna to zapewne długo nie wytrzymam koncentracji - to chyba będzie przychodziło najtrudniej. Już bardzo dużo wiem (teoria) i trochę uczę się na błędach ale nie jestem w stanie skupić się na dłużej niż 10 figurek aby przed naciśnięciem spustu wszystko sprawdzić. Jak ocenię odległość przy użyciu nieostrości to zapomnę popatrzeć na wiatr, jak to zrobię to zapomnę popatrzeć na błąd paralaksy albo pakuję śrut nawet na niego nie patrząc czy jest dobry lub nie popatrzę czy nie przestawiło się AO czy powiększenie itp. Cholerka ale to strzelanie i tak jest FAJNE.
Walther LGU, BMK 40, Morini 162E
Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz

Grupa LFS
Posty: 42
Dołączył(a): 25 sie 2019, o 13:06

Re: Walther LGU Master

Postprzez a_men » 1 wrz 2019, o 13:12

Jeśli można, to odkopię wątek, ponieważ nabyłem karabinek jak w temacie wraz z lunetą Vortex Crossfire II 4-12x40 AO.
Postaram się go zabrać w czwartek celem przestrzelenia w towarzystwie.

Avatar użytkownika
Posty: 2562
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 09:50
Lokalizacja: Niedrzwica

Re: Walther LGU Master

Postprzez pawlaczyskis » 1 wrz 2019, o 16:51

Gratulacje! :) Post Zagorka to wymaga nieco korekty :D Trochę się zmienił ten jego LGU od tamtego czasu FIRE
CEL BEZ PLANU JEST TYLKO ŻYCZENIEM
VIS ZAMOŚĆ <3
Gość od pistoletów ;) - PPN, PD, PCZ, PSP
http://www.SerwisWiatrowy.pl

Następna strona
meble kuchenne warszawa ceny

Powrót do Karabinki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość